KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilerin Görevinin Sona Ermesi

Yöneticilerin Görevinin Sona Ermesi

İlgi:  a) 10/06/2014  Tarih ve 29026 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan “Milli Eğitim   Bakanlığına Bağlı

            Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine İlişkin  Yönetmelik” 

        b) Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme  Kılavuzu- 2015

               

İlimizde Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmeleri ilgi (a) yönetmelik ile ilgi (b) Kılavuz hükümleri doğrultusunda yürütülmektedir.

 

İlgi (a) yönetmeliğin Geçici 1. Maddesinde "Görev süreleri 14/3/2014 tarihi itibarıyla dört yıldan daha az olan yöneticilerin görevi ise, dört yıllık sürenin tamamlanmasını takip eden ilk ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer." hükmü ile 27. Maddesinde "(2) Yöneticilikleri bu maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine göre sona erenler, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda öncelikle kadrolarının bulunduğu ilçede olmak üzere, il sınırları içinde durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanır." hükmü bulunmaktadır.

Bu doğrultuda müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevinde bulunan ve 12/06/2015 tarihinden önce aynı ve farklı eğitim kurumlarında aynı unvanla geçen süreleri toplamda dört yılı dolduranların, eğitim kurumu müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tesbit edilmesi gerekmektedir. 

 

im Resmi Yazının Tamamı İçin Tıklayın.
im Norm Açığı Olan Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.
im Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.