KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Spor Okulları Düzenlenen Törenle Açıldı

Yaz Spor Okulları Düzenlenen Törenle Açıldı

Açılış törenine Vali Yardımcısı Dr.M.H.Nail Anlar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, öğrenciler ve velileri katıldı.

 

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, “81 İl merkezinde her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarının açılışını gerçekleştiriyoruz. Yaz Spor Okulları öğrencilerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimi açısından önem arz ediyor. Biz istiyoruz ki çocuklarımız boş yerlerde zaman harcamasınlar, spora yönelsinler. Bu noktada onlara spor branşlarını sevdirerek bu tür faaliyetleri organize ediyoruz. Onları gelecekte ülkemizi başarıyla temsil eden önemli sporcular olarak görmek istiyoruz. Bugün burada Yaz Spor Okullarına katılanların heyecanı görmek beni son derece mutlu etti. Kayseri genelinde şu anda merkez ve ilçeler olmak üzere tüm salon, saha ve parkurlarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul spor salonlarında çeşitli branşlarda faaliyet göstermekteyiz.” ifadelerini kullandı.

 

Açılış programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ise, “Spor kurslarının amacı, İl Spor Merkezlerinde çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak ve sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak ve en önemlisi ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmektir. İl Spor Merkezlerimizde yaklaşık 50 bin öğrencimize eğitim verilmektedir. Yaklaşık 400 okulda ve salonda 26 branşta kayıtlar yapılmıştır. Öğretmenlerimize okullarımızın sahalarının emirlerinde olduğunu belirtmek istiyorum. Biz istiyoruz ki, okulların tatil olduğu bu dönemde öğrencilerimiz, antrenör ve öğretmenlerimizin nezaretinde sportif faaliyetlerine devam etsinler. Hem zihinsel gelişmelerini tamamlasınlar hem de ruhi güzelliklerini ortaya çıkarsınlar. Böylece yeni başlayacak eğitim ve öğretim yılına da hazır gelsinler. Siz sevgili çocuklar ve gençler! Siz bizim kaynağımızsınız, ülkemizin geleceğisiniz. Siz ülkemizin adını ileriye götürecek bizleri gururlandıracak, uluslararası müsabakalarda Türk Bayrağımızı göndere çektirecek ve tüm Türkiye’yi sevince boğacaksınız. Sizlere güvenimiz sonsuzdur” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Vali Yardımcısı Dr. M.H.Nail Anlar başarıların artarak devam edeceğinin altını çizerek, “Kayseri spor anlamında oldukça önemli mesafeler kaydetmiş bir ilimiz. Geçen yıl 18 bin evladımıza spor yaptırma imkanı bulduk, bu yıl inşallah hedefimiz 50 bini geçmek.” diye konuştu.

 

Program açılış konuşmalarının ardından öğrencilerin çeşitli gösterileriyle devam etti. Programa katılan protokol üyeleri de ok ile gösteri atışı yaptı. Atışlarda İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın isabet kaydetmesi okçuluk sporuna ilgisini ortaya çıkardı. 

 

29-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-201729-06-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.