KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yalnız Değilsiniz” Projesi Kapsamında Mandacı Ailesine Misafir Olduk

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konulan ´Yalnız Değilsiniz´ projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Mandacı ailesini evinde ziyaret etti.
“Yalnız Değilsiniz”  Projesi Kapsamında Mandacı Ailesine Misafir Olduk

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konulan proje kapsamında engelli öğrencileri ve aileleri evlerinde ziyaret edilecek. Proje başlangıcında ilk ziyareti İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Mandacı ailesine yaptı.

 

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, engelli Zahide Mandacı (8) ve Halil Mandacı (16) ile yakından ilgilenerek hediyeler verdi. Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bila Yılmaz Çandıroğlu, "Geçen yıl ´Yarın Sizdeyiz´ diye bizim bir projemiz vardı. Bu proje kapsamında biz Kayseri´de yaklaşık 50 bin ailemize ziyaretlerimiz oldu. Bunun eğitime dair birçok katkısını aldık. Buradan yola çıkarak ´Yalnız Değilsiniz´ projesi kapsamında bugün buradayız. Bu projemizle bizim ilimizde yaklaşık 7 bin 425 civarında engelli öğrencimiz var. Rehberlik Araştırma Merkezinin koordinesinde bu çocuklarımızı uzman arkadaşlarımız evlerinde ziyaret edecek. Okullarda ailelerle bir araya geliyoruz. Evlerde de yalnız olmadıklarını hissettirmek için buradayız" diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, "Bu proje kapsamında ailelerin, çocuklarımız nesi var? Bizden ne gibi beklentisi var? Bunu bir nevi alan çalışması olarak değerlendirebiliriz. Sağduyusu yüksek bir memlekette yaşıyoruz. Bu memleketin ferdi olmaktan dolayı ne kadar şükretsek azdır. Toplumumuzda biraz daha hassasiyeti yüksek bir alanına dokunuyoruz. Engellere dokunuyoruz. Önümüzdeki süre içerisinde dokunulmadık engelli öğrencimiz kalmayacak. Bu projede görev alacak arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Engelli öğrencilerin babası Hacı Asker Mandacı ise, "Gerçekten güzel bir uygulama. Bu işler inşallah güzel gider. Ziyaretten dolayı çok mutlu olduk. Böyle bir ziyaret beklemiyorduk. Özürlülere artık önem veriliyor. Allah razı olsun" dedi. Anne Fatma Mandacı da, "Böyle bir ziyaretten dolayı çok memnun olduk teşekkür ederim. Allah razı olsun. Ben çocuklarımızın güzel bir eğitim almasını istiyorum" ifadelerini kullandı. 

 

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu özellikle Zahide Mandacı ile yakından ilgilenerek, baba Hacı Asker Mandacıya her konuda yardımcı olacaklarını belirti. 

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.