KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Yalnız Değilsiniz´ Projesi Kapsamında Akgüneş Ailesi Ziyaret Edildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  ´Yalnız Değilsiniz´ Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu engelli öğrenci ve ailesini evinde ziyaret etti.  Baba İsmail Akgüneş, “Biz kendimizi yalnız hissediyorduk, ama yalnız değilmişiz.” dedi.
´Yalnız Değilsiniz´ Projesi Kapsamında Akgüneş Ailesi Ziyaret Edildi

 

´Yalnız Değilsiniz´ Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından engelli öğrenciler ve aileleri ziyaret edilerek sorunlarına çözüm bulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 7. sınıf öğrencisi Turan Akgüneş’in evini ziyaret etti. Ziyarete, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Mustafa Kemal Orta Okulu Müdüresi Buket Kifayet Vural, Sınıf Öğretmeni İnan Karabulut katıldılar.

 

Ziyarette Turan Akgüneş ile yakından ilgilenen Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ailesiyle de bir süre sohbet etti. Bu projenin kendileri için insani olarak önem arz ettiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, proje kapsamında engelli öğrencilerin ailelerini ziyaret ederek sıkıntı ve sorunlarını dinlediklerini ve kendilerine yalnız olmadıklarını hatırlatmak istediklerini söyledi.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürütmüş olduğumuz birçok proje var. Bunlardan bizim için en anlamlılarından bir tanesi engelli öğrencilerimize ve ailelerine yönelik olarak yürütmüş olduğumuz projeler. Her şey bir tarafa insani olarak bizim için önem arz eden projelerden bir tanesi. Bugün de ´Yalnız Değilsiniz´ projesi kapsamında Turan’ımızı ziyarete geldik. Ailesi ile birlikte ne oluyor, ne bitiyor, hayatlarıyla alakalı süreçte ne var, ne yok birinci ağızdan duymak istedik. Bu projenin, eğitim camiası olarak bu çocuklarımızın ve ailelerin sorunlarına eğitim yönüyle sahip çıkmanın yanında başka kurumlarla alakalı sorunlar ve problemler varsa bunlara da aracı olmak gibi bir yönü de var. Bizim için çok da duygusal bir süreç. En azından ´Yalnız değilsiniz, biz de buradayız. Yapabildiğimiz kadar sizlere destek olmak gibi bir niyetimiz var’ şeklinde mesaj iletmek istiyoruz. Geldiğimiz zaman karşılığını da çok güzel bir şekilde görüyoruz. Bu da bizi insan olarak mutlu ediyor” dedi.

 

Turan Akgüneş’in babası İsmail Akgüneş ise, projede emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek, “Biz kendimizi yalnız hissediyorduk, ama yalnız değilmişiz. Bu projeden çok memnunum. Milli Eğitim Müdürlüğümüze, mahallemizin okuluna çok teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız destek bize yeter diye düşünüyorum ama devamını da bekliyorum. Çok da memnunum Allah razı olsun. ‘Yalnız Değilsiniz’ projesinin kurucularına, yardımcı olmak isteyenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaretin ardından İl Milli eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, öğrenci Turan Akgüneş ve ailesine çeşitli hediyeler takdim etti.

 

16-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-2015

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.