KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Varsat Ailesine Misafir Olduk

Varsat Ailesine Misafir Olduk

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Aile Ziyaretleri” kapsamında, Refika Küçükçalık Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Merve Varsat´ı evinde ziyaret ederek, ailesi ile sohbet etti.


İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve kentte büyük ilgi ile karşılanan ´Aile Ziyaretleri’ Projesi´ tüm hızıyla devam ediyor. Şimdiye kadar 77 bin öğrencinin öğretmenleri tarafından ziyaret edildiği projede, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu da bu hafta Varsat ailesine ziyarette bulundu.


Anne Neriman Varsat, baba Hamdi Varsat ve erkek kardeşi Osman Varsat’la birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nu kapıda karşılayan Merve’ye, Müdürümüz çiçek sundu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Okul Müdürü Mehmet Baran ve Okul Müdür Yardımcısı Murat Doğan ile beraber evinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Merve´nin ailesi ile sohbet etti. Merve´ye hediyeler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Merve nin gitarla çaldığı parçayı diledi ve tebrik etti.


Proje kapsamında 77 bin öğrencinin ziyaret edildiğini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz  Çandıroğlu, projenin devam edeceğini kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Benim kendi oğlumu da öğretmenleri evimizde ziyarete geldiklerinde Ramazan’ın evdeki yürüyüşü değişmişti. Kendini çok daha değerli görüyordu. O saatten sonrada o yürüyüşü değişmedi. Ramazan, Kayseri’mizde bizim 288 bin öğrencimizden bir tanesidir. Şimdiye kadar 77 bin öğrencimiz evlerinde ziyaret edilmiş. Bizim amacımız bu sayıyı tamamına erdirmektir. 288 bin öğrencimizin öğretmenleri ve idarecileri tarafından evlerinde ziyaret edilmesidir. Çocuklarımızı evde görmek ve onların değerli olduğunu hissettirmek için projemize devam edeceğiz. Çocuklarımız, ailelerimizin bütün gayret ve hazinesidir. Bu proje çocuklarımızın eğitiminin üzerine bir tuğla daha koyabilmek adına yürütmüş olduğumuz bir projedir" ifadelerini kullandı.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaklaşık 35 tane proje yürütüyoruz ama bizim en kıymetli projemiz de bu. Aile Ziyaretleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerinde ihtimamla durduğumuz ve hassasiyetle üzerine gideceğimiz bir projemizdir. Bunun çok da güzel geri dönüşlerini alıyoruz" dedi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Merve´nin babası Hamdi Varsat, aynı zamanda şaşkınlık yaşadığını belirtti. ´Makamında zor gördüğümüz insanları evimizde görüyoruz´ diyerek şaşkınlığını gizleyemeyen Varsat, "Bu ziyaretlerin devamını temenni ediyoruz. İlk defa böyle bir şey ile karşılaştığımız için çok büyük onur duyduk. Milli Eğitim Müdürümüzün evlerimizi ziyaret etmesi daha önce gördüğümüz bir olay değil. Makamında zor gördüğümüz insanları evimizde görüyoruz. Bu kapı her zaman böyle insanlara açık" şeklinde konuştu.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.