KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı Kıbrıslı Öğretmen ve Öğrencileri Kabul Etti

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı Kıbrıslı Öğretmen ve Öğrencileri Kabul Etti
Valimiz Sayın Süleyman Kamçı Kıbrıslı Öğretmen ve Öğrencileri Kabul Etti

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Türkiye ve Kıbrıs Milli Eğitim Bakanlıklarının ortaklaşa düzenlediği “Kardeş Okul Projesi” kapsamında ilimizde gelen Kıbrıslı öğretmen ve öğrencileri makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve Kıbrıs’tan gelen öğretmen ve öğrencileri makamında kabul eden Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin her iki ülkeyi yakından tanımaları ve iki kardeş ülkenin gençlerinin birbiriyle yakınlaşmaları amacıyla bu projenin hayat geçirildiğini ifade eden Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, projenin önemine değindi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 19 liseden gençlerin ülkemizden 10 ilden 19 lise ile eşleştirildiğini ifade eden Vali Kamçı, bu 19 lise arasından Kayseri Kocasinan Sümer Fen Lisesinin de yer aldığını belirtti.

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Kayseri Kocasinan Sümer Fen Lisesinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güzelyurt Kurtuluş Lisesi ile “Kardeş Okul” olduğunu ifade ederek, misafirleri ilimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Projenin iki aşamalı olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, birinci aşamada ortak kültüre sahip iki kardeş ülkenin lise düzeyindeki gençlerinin her iki ülkeyi ve kültürünü yakından tanımaları, yakınlaşmaları ve güçlü bağlar kurmayı amaçladığını; ikinci aşama da ise kardeş okulların iyi ve örnek uygulamaları paylaşmaları ve birlikte ortak çalışmalar yapmalarının planlandığını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ise proje hakkında bilgi vererek, projede desteklerini esirgemeyen Valimiz Süleyman Kamçı’ya teşekkür etti.

 

Proje kapsamında 09-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güzelyurt Kurtuluş Lisesinden 20 öğrenci ve 6 öğretmen ilimizde misafir edilerek ilimizin tarihi ve kültürel yerleri gezdirilecek.

 

11-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.