KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Orhan Düzgün Yahyalı İlçe Gezisinde Öğrencilerle Biraraya Geldi

Valimiz Sayın Orhan Düzgün Yahyalı İlçe Gezisinde Öğrencilerle Biraraya Geldi

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, 348 kişi kapasiteli ve 265 öğrencisi bulunan Yatılı Bölge Ortaokulu’nu (YBO) ziyaret etti. Diğer ilçe ziyaretlerinde olduğu gibi öğle yemeğini burada öğrencilerle birlikte yiyen Valimiz Sayın Orhan Düzgün, öğrencilerle sohbet etti. Derslerindeki başarıları hakkında bilgiler alarak bazı tavsiyelerde bulundu.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, Yahyalı programının son ayağında Hamdi Oral Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti ve burada yapımı devam eden yurt inşaatı hakkında bilgiler alarak okul ve yurdun yapımını gerçekleştiren Oral ailesine teşekkür etti.

 

Lisedeki 10-B sınıfına çat-kapı giren ve Matematik dersi işlendiğini öğrenen Valimiz Sayın Orhan Düzgün, öğrencilere Matematik soruları sorarak sohbet etti. Valimiz Orhan Düzgün’ün, sınıf listesinden rastgele isim okuyarak seçtiği öğrencilere dikkat gerektiren Matematik soruları sorması ve aldığı cevaplarla birlikte gelişen esprili diyaloglar gülüşmelere neden oldu.  Öğrencilere okumanın öneminden bahseden Valimiz Orhan Düzgün, her gün en az yarım saatlerini okumaya ayırmaları gerektiğini söylediği öğrencilere, “Mutlaka derslerinize çalışıyorsunuzdur ancak ders dışında da kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir”  diyerek tavsiyede bulundu.

 

Valimiz Orhan Düzgün’ün Yahyalı ilçe gezisine İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, DSİ Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan, ORAN Genel Sekreteri Fatih Gavgacı ve diğer yetkililer de katıldı.    

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün’ünün ziyaretinin sona ermesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Yahyalı Kaymakamı Metin Esen ile birlikte Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçerek 26-27 Kasımda gerçekleşecek TEOG sınavı ile ilgili toplantıya katıldı.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.