KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üçüncü El Proje Kapsamında Tabletler Dağıtıldı

Üçüncü El Proje Kapsamında Tabletler Dağıtıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığının Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü kapsamında eğitim çağında olup; eli veya kolu olmayan yada fare kullanamayacak düzeyde engelli öğrencilere Türkiye genelinde verilecek olan 1000 adet cihaz ve tablet bilgisayarların İlimize tahsis edilen yirmi üç adeti İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun Makamında yapılan törenle isimleri Bakanlık tarafından belirlenen öğrencilere verildi. 

 

Törende İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Hacı Osman Güldüoğlu İlkokulu öğrencisi Ayşegül Çetin, Osman Düşünegel Ortaokulu öğrencisi Batuhan Kaçar, Fatoş Büyükkuşoğlu İlkokulu öğrencisi Abdurrahman Korkmaz’a tablet ve cihazlarını verdi.

 

Düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Bugün burada tablet bilgisayarlarımızın dağıtımını yapacağız. 3 arkadaşımız buradalar. Bu proje sayesinde hayatları biraz daha neşeli, biraz daha eğlenceli olur inşallah. İnşallah eğitim ve öğrenimlerine ciddi anlamda yansır. Bilgisayarın kullanım itibari ile ne kadar faydası varsa aslında kullanım oranına ve şekline bağlı olarak o kadar da zararlı olabilecek bir alettir" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, "Bunun kullanımı noktasında da sizlere tavsiyemiz daha verimli, daha etkili ve daha eğitim içerikli kullanılması ve ailelerimizin çocukların geçirdiği zamanın ciddi anlamda kontrol altında tutmaları önemli konularımızdan bir tanesidir" ifadelerini kullandı.

 

Özel üretilen tablet bilgisayarların kullanımı konusunda öğrencilere kısa bir sunum yapıldı.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.