KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus Okul Eğitimi Programı Stratejik Ortaklık Projesi Kapsamında Müdürlüğümüze Ziyaret

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus Okul Eğitimi Programı Stratejik Ortaklık Projesi Kapsamında Müdürlüğümüze Ziyaret

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + Okul Eğitimi Programı Stratejik Ortaklık Projesi Kapsamında 5 ülkeden gelen Yabancı Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’ yı Ziyaret Etti.

 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Erasmus + okul projesi kapsamında “Teknoloji Eğitiminde Materyal Ürünleri Kullanma ve Geliştirme Projesinde ilimizi ziyaret eden İtalya, Romanya, Portekiz, Litvanya Macaristan ve Türkiye’ den katılan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’yı makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı “Beş ülkeden ilimize gelen eğitimcileri ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Bu projeler ile ülkeler arasında güçlü olduğumuz yönlerimizi karşılıklı paylaşarak bilgi alışverişi yapmaktayız. Günümüzde, bütün dünyada iletişim teknolojisinin ilerlemesine paralel olarak, eğitim bilimlerinde de yeni arayışlar içine girilmiştir. Öğrencilerin teknolojik araç gereçlere yönelik tutumlarını belirlemek amacıyla, çeşitli çalışmalar yapılarak, teknolojinin daha akılcı kullanılmasına ilişkin gerekli eğitim politika ve stratejilerin oluşturulmasına önem verilmektedir. Bütün bu sonuçlar, öğrencilerin teknolojik araç gereçlere yönelik tutumlarının ve fikirlerinin bilinmesi ve geliştirmesi gerektiğini göstermektedir. Bu nedenle Avrupa Ülkeler ile yaptığımız bu tür projeler oldukça önemlidir. Bundan sonrada bu tür projeler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ziyaretin anısına misafir öğretmenlere Kayseri’yi simgeleyen eserlerin bulunduğu plaket takdim etti. Macaristan’ın Pech şehrinde bulunan Osmanlı döneminde yaptırılan Yakovalı Hasan Paşa Camisinin resmini çizen Macar öğretmen Anna Szaraz’ ın hediyesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı tarafından takdirle karşılandı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Anna Szaraz’ a bu hediyesinden dolayı özel olarak teşekkür etti. 

 

Ziyaret günün anısına resim çekilmesiyle sona erdi. 

 

06-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.