KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak Bölge Proje Ödül Töreni Yapıldı

Tübitak Bölge Proje Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen ´46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Bölge Projeleri Yarışması´nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Bölge Projeleri Yarışması sonuçlandı. Yaklaşık 190 öğrencinin katıldığı yarışmada, projeleri jüri tarafından beğenilen 45 öğrenci ödüllerini aldı. Sabancı Kültür Merkezi´nde düzenlenen ödül törenine, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Sebahattin Ünalan, ERÜ rektör yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Prof.Dr. Sebahattin Ünalan, yarışma hakkında bilgiler verdi. Ünalan, "Proje yarışması Türkiye üzerinden 12 bölge ile devam ettirilmektedir. Biz Kayseri bölgesi olarak Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde ve merkez Kayseri olmak üzere 7 vilayetten bir bölge oluşturuyoruz. Yarışma konularımız 11 branşa ayrılmış bulunmaktadır.” dedi. 

 

Konuşmanın ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, yarışmada 1´inci olan öğrencilere ödüllerini verdi. Öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.