KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Telafi Eğitimi Basın Duyurusu

Telafi Eğitimi Basın Duyurusu

4702 Sayılı Kanunun 19. maddesi ile 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununun 35. maddesinde yapılan değişiklikle genel lise mezunları ile ilköğretim mezunu kalfa ve ustaların telafi eğitimine devam ederek başarılı olmaları halinde bitirdikleri alana ait meslek lisesi diploması almalarına olanak sağlanmıştır.

 

Telafi eğitimine devam etmek isteyen adaylar tercih sırasına göre devam etmek istedikleri meslek alan/dalını gösteren bir dilekçe ile telafi eğitiminin yapılacağı okul müdürlüğüne 11 - 22 Eylül 2017 tarihleri arasında başvuracaklardır.

 

Her bir programın eğitimine başlanabilmesi için ilgili programlara kayıt yaptıran öğrenci sayısının en az 12 olması zorunludur. Yapılan başvuru 12’den az olması halinde, o alanlarda yapılacak telafi eğitimi, İl Değerlendirme ve Yerleştirme Komisyonu tarafından değerlendirme neticesinde birleştirilerek sınıf oluşturulacak duruma gelirse uygun bir okulda Telafi Eğitimi uygulamasına imkân sağlanacaktır.

 

Telafi eğitimine kayıt yaptıracaklardan; diploma veya öğrenim belgesinin onaylı birer örneği, yeterli sayıda fotoğraf, pul ve zarf ile ikamet ve askerlik durum belgesi, kalfa ve ustalar için ayrıca alan/dalda çalışma süresini gösteren belgeler istenecektir.

 

İlânen duyurulur.

 

                                                 Osman ELMALI

                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

» Telafi Eğitimi Yapılacak Okullar

 

» 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Telafi Eğitimi Çalışma Takvimi

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.