KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tam Öğrenmeye Tam Destek

Tam Öğrenmeye Tam Destek

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen ´Başarıyı Artırma ve Değerlendirme´ Projesi kapsamında belirlenen okullarda açılan TÖM, başarısıyla aileleri ve öğretmenleri sevindirdi. Proje kapsamında Erkilet General Emir Ortaokulu´nda açılan TÖM´ün verdiği eğitim sonucunda, ortaokulda öğretim gören 4 öğrenci TEOG sınavında derece elde etti. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da, okulu ziyaret ederek öğretmenlere hediye verdi.

 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulamaya konulan Tam Öğrenme Modeli Ülkemizde bir ilk uygulamadır. Benjamin Bloom isimli bilim adamının okul öğrenmesinde uygun şartlar sağlandığında bireysel farklılıkların ortadan kaldırılabileceği ve tüm bireylerin tam olarak planlanan kazanımları edinebileceği kuramına dayanmaktadır.

 

Kayseri örneğinde bilim çevrelerinin de desteği alınarak uygulamaya konulan model 14 okulumuzda uygulanmaktadır. Elde edilen sonuçlar göstermektedir ki uygulanan yöntemlerle hiçbir öğrencimizin eğitim de geri kalması söz konu değil. Sabır, plan, özveri başarıyı getiriyor.

 

Ziyarette okul müdürü Ejder Akkaya, sunum eşlinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu´na bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, sunumun ardından okulda görev yapan branş öğretmenlerine hediyelerini verdi.

 

Ziyaretin ardından proje hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Başarıyı Artırma ve Değerlendirme Projesi kapsamında uyguladığımız Tam Öğrenme Merkezi bulunan okullarımızdan bir tanesindeyiz. Bu okul, projede yer alan diğer okullara göre biraz daha başarı sağlayan bir okulumuzdur. Türkiye’de ilk defa uygulanan bütün öğrenme süreçlerinin bütünüyle okulda geçtiği, hafta sonu kursları ile deneme sınavları ile tam öğrenme modelinin uygulanmaya çalıştığımız okulumuzun sonuçlarını hep beraber gördük. 120 sorunun 120’sine de doğru cevap veren öğrencimiz var. 120 soruda 119 soruya cevap veren öğrencilerimiz de var. bu okulumuzun sosyal ve ekonomik çevresini düşündüğümüz zaman bu rakamlar hakikaten çok iyi rakamlardır" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, "Grafiklerde gösteriyor ki tam öğrenme merkezlerinin uygulandığı okullar diğer okullara göre çok daha güzel bir ivme gösteriyor. Bu bize de yok gösteriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz bu projeyi bütün okullarımıza yaygınlaştırarak devam ettirmek zorunluluğunu gösteriyor. Bu Kayseri’de eğitim ve öğretim alanında ki başarısını hem perçinleyecek hem de çok ciddi anlamda artıracak bir proje olarak değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Törene İl Milli eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, Kocasinan İlçe Şube Müdürü Fatih Yıldırım ve aliler katıldı. 

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.