KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Çocukların Kayıt İşlemleriyle İlgili Toplantı Yapıldı

Suriyeli Çocukların Kayıt İşlemleriyle İlgili Toplantı Yapıldı

İlimizde ikamet eden Suriyeli öğrencileri kayıt yaparak okullarında okutacak okul müdürleriyle İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu bir araya geldi.

 

Melikgazi Rehberlik Araştırma Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantıya yaklaşık yüz okul müdürü katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Suriye deki iç savaştan kaçarak İlimize sığınan ailelerin yaklaşık 5850 okuma çağında çocuklarının olduğunu, bunun 1840 öğrencinin okullarına devam ettiğini belirtti.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu”Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatıyla okuma çağına gelmiş Suriyeli öğrencilerin devlet okullarına kayıtlarının olacağını, bu öğrencilerin Türkçeyi daha sağlıklı öğrenmeleri kurslarla sağlanacaktır. Bizim Osmanlıdan gelen bir misyonumuz var ,Ümmet noktasında Müslümanların son kalesi Türkiye’dir.Suriyeli öğrencileri ötekileştirmenin bir anlamı yok. Eğitim yalnızca fen ve matematikten ibaret değildir, eğitim duygusal bir süreçtir. Öğretenle öğrenen arasında duygusal bir bağ oluşmalı, daha doğrusu kucaklamadığın her fert öteki taraftadır, kolaya kaçmamalıyız bundan ötürü kucaklamak hizmetse zehir olsa da ,bal eylemeliyiz.” dedi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.