KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEMBÜS Eğitimin Hizmetinde

STEMBÜS Eğitimin Hizmetinde

İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Okul Öncesi STEM Eğitim Otobüsü (STEMBÜS), okul öncesi eğitimde hizmet  verecek. Melikgazi Anaokulu´nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Aydoğan İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katkılarından dolayı teşekkür plaketi, Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Mehmet  Özhaseki  adına Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy’a Vali Yardımcısı Mastafa Masatlı tarafından verildi.

 

Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, "Bugün Kayseri için onurlu bir gün. Herkes bilir, ağaç yaş iken eğilir. Çocuklarımızı da artık kendini tanımaya başladığı andan itibaren bir şekilde eğitmek zorundayız. Bilimsel araştırmalara göre çocuğun sosyo-psikolojik gelişiminin yüzde 70’i bu okul öncesi dönemde oluşuyor. Dolayısıyla okul öncesinde yapılan yatırım, okul öncesi ile ilgili yapılan her iş, çocuğun gelecek için daha iyi hazırlanmasına, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesine bir şekilde vesile oluyor. Türkiye’mizde de okul öncesi eğitimde özellikle son yıllarda baya bir mesafe aldı ancak istenilen düzey de olduğu söylenemez" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, "Görüldüğü üzere STEM projesi ülkemizde ilk defa Kayseri’de uyguladığımız, geçen sene başlattığımız, bu sene de sayısal olarak verileri arttırdığımız bir proje. Bütün okul boyutlarında, özellikle fen ve matematik öğretiminde başarı bu bilimsel ölçmelerle kanıtlanmış. Ölçülmüş bir veri, bilimsel bir veri en az yüzde 20 oranında attırıldığı tespit edilmiş durumda" diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: "Ülkemizdeki eğitim sorunları düşünüldüğü zaman bu hiçte azımsanacak bir rakam değil. Burada bu projeyi yürüten işin içerisinde bir ekibimiz var. Onların özverili çalışmaları bu işin temelinde duran en önemli faktörlerden birisi, bu ekibe teşekkür ederim. Tabi bu projeyi ilk Kayseri’ye getirdiğimizde ilk konuştuğumuz yer Büyükşehir Belediyemiz oldu. Bütün süreçlerde sonuna kadar destek verdiler, onların desteği, bir noktada bizim azmimizi ve şevkimizi de arttırdı. Bize büyük faydaları oldu. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Av.Mehmet Özhaseki olmak üzere bütün Belediye Personeline teşekkür etmek lazım. Organize Sanayi Bölge Başkanımız Ahmet Hasyüncü çok ciddi destekler verdiler. Dolayısıyla Kayseri aslında bu projeyi sahiplenmiş durumda. Artık burada okul müdürü, okul öğrencisi arkadaşlarıma da belki bunu sormak lazım. ‘STEM uygulanıyor mu okulunuzda?’ diye. Artık veliler gelecekler ve soracaklar. Bunun olmadığı, uygulanmadığı bir okulu da herhalde diğerlerinden ayrı tutulacaklardır diye düşünüyorum."

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy ise, "Ben eğitim kökenli birisi olarak 18,5 yıl Milli Eğitim camiasında çalışmış birisi olduğum için Sayın Başkanımız bu davete beni yönlendirdi. Bu projenin başlangıcından beri var olan birisiyim. Okul Müdürü arkadaşlarım, Milli Eğitimden Şube Müdürü arkadaşlarım bu projeyle alakalı bana geldiklerinde heyecanlanmamak mümkün değildi. Görülüyor ki amacına ulaşıldığı açıkça belli. Hakikaten doğumdan ölüme kadar eğitimin ne kadar önemli olduğu burada açıkça görülmektedir" şeklinde konuştu.

 

Tören Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen ‘STEMBÜS’ aracının gezilmesi ile sona erdi.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.