KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu Tıp Tarihi, Kendi Mekanında İşlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen ´Geçmişim Geleceğim´ Projesi devam ediyor.
Selçuklu Tıp Tarihi, Kendi Mekanında İşlendi.

Kadir Has Anadolu Lisesi 11´inci sınıf öğrencileri, proje kapsamında ´Selçuklu Tıp Tarihi´ konusunu Selçuklu Müzesi´nde işledi. Öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, öğrenciler ile bir süre sohbet etti. Devam eden proje hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Bugün Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Geçmişim Geleceğim projesi kapsamında Kadir Has Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ile birlikte Selçuklularda Tıp Tarihini işleyen konu dolayısıyla buradalar. Bizde öğrencilerimiz ile beraber buraya gelerek yapılan çalışmaları yerinde görmeye geldik. Bu proje bizim müdürlüğümüz olarak milli ve manevi değerlerimize, geçmişe sahip çıkmamız noktasında hem yaparak ve yaşayarak eğitim öğretim ortamlarını fırsat eşitliği yada fırsatçılığı noktasında örnek olduğunu düşünüyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önemsediğimiz ve çocuklarımızın geçmişini bilerek geleceği sağlam yürüyebilmesi noktasında ortaya örnek koymak istiyoruz" dedi.

 

Farklılık oluşturmak istediklerini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz  Çandıroğlu, "Bir farklılık oluşturmak istiyoruz. Çocuklarımızın bu atmosfer içerisinde olmaları da bizi öğretmenleri olarak, ağabeyleri olarak bizleri ciddi anlamda mutlu ediyor. Bu projeye emek koyan, bütün öğretmen arkadaşlarımıza, bütün idarecilerimize teşekkür ediyorum ve Türkiye´de ilk yürütülen projelerden bir tanesidir. Ümit ediyorum ki daha da yaygınlaşacağını değerlendiriyorum" ifadelerini kullandı.

 

Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, proje kapsamında 521 okulun etkinliğe katıldığını belirterek, 42 bin 271 öğrencinin proje kapsamında çalışma içerisinde bulunduğunu sözlerine ekledi.Ayrıca öğrencilerin tarihi mekanda ders konusunu  “FATİH” projesi kapsamında dağıtılan tabletlerle ders işlediler.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Selçuklu Müzesini gezen anaokulu öğrencileriyle yakından ilgilendi. 

 

Programa; İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin  Karaköse ve Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir de katıldı.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.