KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitlerimiz İçin Öğrencilerin Okuduğu Hatimlerin Duası Yapıldı

Şehitlerimiz İçin Öğrencilerin Okuduğu Hatimlerin Duası Yapıldı

Medine İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri tarafından geçtiğimiz günlerde bölücü terör örgütü tarafından Tendürek dağında şehit edilen Şehit Abuzer Doğan ve Şırnak Şenoba’da helikopter kazasında Şehit olan Mehmet Erdoğan için hatim indirildi. Şehitler için okunan hatimlerin duası ise şehit evlerinde yapıldı.

 

Piyade Uzman Çavuş Abuzer Doğan´ın baba evine  İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sezai Çamdalı, Medine İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mustafa Özdere ve Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Hasmescioğlu katıldı. Piyade Uzman Çavuş Abuzer Doğan´ın Babası Durmuş Doğan tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve misafirler, Durmuş Doğan’a taziyelerini ilettiler.

 

Medine İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mustafa Özdere’nin Kuran Tilavetinin ardından, hatim duası yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı,” Bakara Süresi 156 ayete Allah-ü Teala buyuru ki  Ellezîne izâ esâbethum musîbetun, kâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn(râciûne). Onlar; başlarına bir musibet gelince, “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz.” derler. Allah sizlere sabır ihsan eylesin. Şehidimiz, makamların en yücesine yükseldi. Bayrak ve Vatan uğruna canını feda eden Abuzer kardeşimize Allahtan rahmet dilerim.” dedi.

 

İkinci ziyaret 31 Mayıs’ta Şırnak Şenoba’da Helikopter kazasında şehit düşen Astsubay Mehmet Erdoğan’ın evine yapıldı. Şehit’in oğlu Burak Erdoğan tarafından karşılanan İl Milli eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve beraberindekiler, öğretmen olan şehit eşi Rüya Erdoğan’a başsağlığı dilediler. Burada da okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından hatim duası yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı “Şehidimize Allahtan rahmet, sizlere de sabırlar dilerim. Sizlerin her hangi bir sorununuzda çözümlemek için her zaman yanınızdayız.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Şehit Eşi Rüya Erdoğan ise “Mehmet Erdoğan bundan sonra tüm Türkiye’nin şehidi.  Ziyaretinizden ve öğrencilerimizin indirdikleri hatimlerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

07-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.