KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Nasıl Bir Gençlik?" Konulu Komposizyon Yarışması İl Birincisi

"Nasıl Bir Gençlik?" Konulu Komposizyon Yarışması İl Birincisi

Gençlerin; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı, sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getirmiş bireyler olarak yetiştirilmeleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla; Gençlik Haftası çalışmaları kapsamında resmî ve özel tüm ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “Nasıl Bir Gençlik, Nasıl Bir Toplum, Nasıl Bir Türkiye?” sorularına cevap teşkil edecek şekilde gençliğin kaleminden gelecek nesilleri anlamak ve anlatmak için ortaöğretim öğrencileri arasında “Nasıl Bir Gençlik” konulu kompozisyon yazma yarışması düzenlenmiştir.

 

İlimiz genelinde resmi ve özel tüm ortaöğretim kurumlarında yarışmaya katılan öğrenciler arasından İlimiz Develi ilçesi Develi İMKB Fen Lisesi 11/C sınıfı öğrencisi Ezgi YILMAZ isimli öğrencimiz söz konusu yarışmada İl Birincisi olarak seçilmiştir.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.