KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osman Ulubaş Fen Lisesi´nin Temeli Atıldı

Osman Ulubaş Fen Lisesi´nin Temeli Atıldı

Kayseri’nin sevilen işadamlarından Osman Ulubaş’ın yaptıracağı 24 derslikli Osman Ulubaş Fen Lisesi´nin temel atma töreni Şeker Mahallesi’nde yapıldı.

 

2015 yılının başında Kayseri Valiliği’nde protokolü imzalanan Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi’nin temel atma törenine Valimiz Sayın Orhan Düzgün, Kayseri Milletvekilimiz Sayın Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu,Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan Hayırseverin eşi Hayriye Ulubaş, çocukları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, konuşmalara geçildi.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri’nin hayırseverlikle özdeşleşmiş bir şehir olduğunu ve Ulubaş Ailesinin de Kayseri’de hayırseverlikle özdeşleşen ailelerin başında geldiğini belirterek, Kayseri’ye yapmış olduğu hayır işlerinden dolayı Osman Ulubaş ve ailesine teşekkür etti.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, göreve ilk başladığı günde hayırsever Ulubaş Ailesi’nin yaptırdığı Anadolu Lisesi’nin açılışına katıldığını hatırlatarak, her hayır işinin tamamlanmasının ardından bir diğerinin sözünü alarak Osman Ulubaş’ın yaptırmış olduğu birçok hayır işinin temel atma töreni ve açılışlarına katıldıklarını kaydetti.

 

Kayseri Fen Lisesi’nin Türkiye’deki liseler arasında başarı bakımından çok önemli yeri olduğunu belirten Vali Düzgün, “Kayseri Fen Lisesi’nin yeni okul ve yeni yurt binası yapıldıktan sonra eğitimdeki başarı çıtasını daha da yükselterek şu anda Türkiye’de ilk onda olan sıralamasını ilk üçe ilk beşe çıkartacağını inanıyorum. İnşallah buradan yetişecek olan gençler Türkiye’nin yönetiminde, ticaretinde, siyasetinde çok güzide yerlere gelecekler ve bu ülkeye hizmet edecekler. Onlar hizmet verdikçe de inşallah Osman amcamızın, Hacı Hayriye Teyzemizin, ailelerinin, çocuklarının, torunlarının da hayır defteri kapanmayacak, sevap defteri kapanmayacak. Türkiye için bu okulumuz güzel öğrenciler yetiştirmeye devam edecek.” dedi.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, hayırsever Osman Ulubaş’ın Fen Lisesi’nin fiziki olarak da farklı olması için çok gayret gösterdiğini ifade ederek, mimari açıdan da farklı olan Fen Lisesi’nin tamamlanması ile eğitim adına önemli bir hayır işinin gerçekleştirilmiş olacağını vurguladı.

 

Kayseri Milletvekilimiz Sayın Mehmet Özhaseki de, hayırseverlikte Kayseri’nin lider konumda diğer illere örnek olduğunu belirterek, Kayseri’ye önemli hayır eserleri kazandıran Osman Ulubaş’a teşekkür etti.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise eğitime çok önemli katkıları bulunan hayırsever Osman Ulubaş’a teşekkür ederek, öğrencilerin daha iyi ortamda eğitim almasında hayırseverlerin yaptırmış oldukları okulların önemini anlattı.

 

Hayırsever Osman Ulubaş ise Fen Lisesi’nin temel atma töreninde kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür ederek, yapılacak olan Fen Lisesi’nin vatana ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.