KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Dağıtımı Yapıldı

Okul Sütü Dağıtımı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan ´Okul Sütü Programı´ kapsamında Kayseri´de 107 bin öğrenciye süt dağıtılacak. 

 

Kayseri´de 2014-2015 Eğitim ve Öğretim ikinci yarıyılının başlaması ile beraber, öğrencilere süt dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan ´Okul Sütü Programı´ kapsamında Kayseri´de 107 bin öğrenciye süt dağıtımı yapılacak. Bu kapsamda, Mustafa Yazar İlköğretim Okulu´nu ziyaret eden Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Yunus Karadağ, Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdür Vekili Erkan Alkan, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir öğrencilere süt dağıttı.

 

Dağıtımın ardından uygulama hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz  Çandıroğlu, "İlimizde yaklaşık 107 bin tane öğrencimiz bu sütlerden istifade edecek. Bunların içerisinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimiz var. Haftada 3 gün süt dağıtımı yapılacak. Velilerimizin izin vermediği ve süt almayacak da 6 bin 25 öğrencimiz var. Bu çalışma gönüllülük esasına dayandırılan bir çalışmadır. Dengeli beslenme konusunda, çocuklarımızın sütle tanışma ve sütün önemini kavrama noktasında mutlaka günlük hayatlarında da tüketiyorlar ama sütün önemini kavrama noktasında önemli bir yer tuttuğunu düşünüyorum. Bakanlığımızın yürüttüğü ender ve güzel projelerden birisi" ifadelerini kullandı.

 

Vali Yardımcımız Mustafa Masatlı ise, "Vücut gelişimi için süt çok önemlidir. Özellikle bebeklik çağından itibaren çocuklarımızın süt içmesi öneriliyor. Toplumda da böyle bir kabul var. Bu program çok önemlidir çünkü buradaki bütün çocuklar bizim çocuklarımızdır" ifadelerini kullandı.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.