KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okul Sisteminde Psikoloji ve Hukuk Perspektifinden Krizi Önleme ve Müdahale Hizmetleri” Konulu Konferans Düzenlendi

“Okul Sisteminde Psikoloji ve Hukuk Perspektifinden Krizi Önleme ve Müdahale Hizmetleri” Konulu Konferans Düzenlendi

Eğitim ortamlarında şiddetin önlenmesi ve azaltılmasını sağlamak, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılık ile mücadeleyi etkin kılmak, ihmal ve istismarın önlenmesini sağlamak amacıyla Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından doğrudan destek faaliyeti kapsamında desteklenen ve finanse edilen TR72/16/KSA/0075 referans numaralı "Bağımlılık Danışma Merkezleri Kurulması Projesi" ve "Eğitim Ortamlarında Şiddetin Önlenmesi ve Uyuşturucu İle Mücadele İl Eylem Planları" kapsamında; önleyici ve koruyucu hizmetler doğrultusunda okul yöneticilerinin farkındalık düzeylerini artırmak, eğitim yöneticilerinin yönetsel bilgi ve becerilerini etkin kılmak üzere Cumhuriyet Başsavcı Vekili  Mustafa ARSLANTÜRK, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Osman ELMALI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sezai ÇAMDALI ve Şube Müdürlerimiz, ilimiz Hacılar, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde yer alan eğitim-öğretim kurumlarının müdürlerinin katılımlarıyla 27 Ekim 2017 Cuma günü saat 10.00’da Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Konferans Salonunda, "Bağımlılık Danışma Merkezleri Kurulması Projesi" eğitim görevlisi Uzm. Psik. İbrahim EKE ve Kayseri Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa ARSLANTÜRK’ün sunumlarıyla “Okul Sisteminde Psikoloji ve Hukuk Perspektifinden Krizi Önleme ve Müdahale Hizmetleri” konulu konferans düzenlendi.

 

Konferansın açılış konuşmasını yapan Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mahmut Işıkgöz, "Bu konferansta; psikoloji ve hukuk boyutunda krizi nasıl önleriz, krize nasıl müdahale ederiz ve nelere dikkat etmeliyiz; görev, yetki ve sorumluluklarımız nelerdir, konularına değinilecektir." dedi.

 

Konferansın protokol konuşmaları bölümünde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz  Osman Elmalı ise; "Öğrencilerimizin sağlıklı ve mutlu bir şekilde eğitim-öğretim kurumlarımızda öğrenimlerini sürdürmeleri, vatana, millete faydalı birer fert olmaları ebetteki en önemli görevimiz olup, öğretmenlerimiz ve eğitim yöneticilerimiz bu görevin başrol oyuncularıdır. Başrol oyuncusu olan eğitim yöneticilerimizin bilgili ve birikimli olmalarını önemsiyoruz ve bu nedenle de insan kaynakları alanında daima kapasite artırma çalışmalarına yer veriyoruz.

 

 Yönetmek ve yönetebilmek, her şeyden önce rehberlik etmek bir sanattır ve okul yöneticilerimiz de bu sanatı icra etmeye çalışmaktadırlar. Bugün başsavcı vekilimiz ve uzman psikoloğumuz değerli bilgilerini ve tecrübelerini bizimle paylaşacaklardır.  Sayın Savcımıza ve Terapist Uzman Psikologumuza teşekkür ediyor, ilim ve bilim toplumunun oluşumunda dönüşümcü liderlik görevini etkin bir şekilde yerine getirme arzusu ve çabası içerisinde bulunan eğitim yöneticilerimize başarılar dilerim." dedi.

 

Konferans programı; Kayseri Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Arslan Türk’ün, hukuk perspektifinden; Terapist Psikolog İbrahim Eke´nin ise psikoloji perspektifinden "Okul Sisteminde  Krizi Önleme ve Müdahale Hizmetleri” konularında yaptıkları sunumların ardından soru-cevap forumu sonrası sona erdi.

 

30-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.