KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenevi Tarafından Düzenlenen Sergi Valimiz Sayın Süleyman Kamçı Tarafından Açıldı.

Öğretmenevi Tarafından Düzenlenen Sergi Valimiz Sayın Süleyman Kamçı Tarafından Açıldı.
Öğretmenevi Tarafından Düzenlenen Sergi Valimiz Sayın Süleyman Kamçı Tarafından Açıldı.

Kocasinan Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı serginin açılışına onur konuğu olarak katılan şehit aileleri, kendilerine verilen hediye ve okunan türküler sonrasında duygu dolu anlar yaşadı.

Kocasinan Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde Kocasinan Halk Eğitim Merkezi izinli ev tekstili kursu ve Kocasinan Olgunlaşma Enstitüsü izinli Rolyef kurslarında yapılan çalışmaların bulunduğu sergi düzenlenen törenle ziyarete açıldı. Açılış törenine Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Vali Yardımcıları, Mehmet Emin Avcı, Ali Uslanmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı,  İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sezai Çamdalı, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk,Türkiye Harp Malulü Gaziler Şeh. Dul ve Yet. Der. Şb. Bşk. Yılmaz Uçkan, şehit aileleri ve kursiyerler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Valimiz Sayın  Süleyman Kamçı “Düzenlenen bu tür kurslar bir yandan bireysel becerileri gerçekleştirirken diğer yandan üretken, daha başarılı, daha mutlu bireyleri topluma kazandırmaya katkı sağlamaktadır. Bu sergi açılışının bir önemli yanı da onur konuklarımız olan şehit ailelerimizin aramızda bulunmasından kaynaklanmaktadır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, "İlimizde gençlerin, özellikle de bayanların meslek sahibi olmaları konusunda Halk Eğitim Merkezlerimiz ve Olgunlaştırma Enstitülerimizde açılan kurslarımız büyük ilgi görüyor. Kayseri’de Ocak ayı itibariyle 85 alanda 5021 kurs açılarak 106 bin 612 kişi kurslara katılmıştır. Bu kurslar ev hanımlarımızın ekonomiye katkı sağlaması anlamına gelmektedir" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından şehit ailelerine öğrenciler tarafından yapılan rölyef eserler Valimiz Sayın Süleyman Kamçı tarafından hediye edildi. Törende öğrencilerin seslendirdiği türküler şehit ailelerini duygulandırdı.

 

08-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.