KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerin Sinema Keyfi

Öğrencilerin Sinema Keyfi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen ve Kayseri Forum tarafında desteklenen ´Ben Hiç Sinemaya Gitmedim´ Projesi kapsamında 41 öğrenci sinemayla tanıştı.  Melikgazi ilçesinde Hacı Ali Karamercan İmam Hatip Ortaokulunda eğitim gören 14 tane Suriyeli öğrencide, hayatlarında ilk defa sinemada film izlemenin heyecanını yaşadı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen ´Ben Hiç Sinemaya Gitmedim´ Projesi kapsamında 14´ü Suriyeli 41 öğrenci sinemayla tanıştı. Forum Kayseri içerisinde yer alan sinemada, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ile beraber ´Kung Fu Panda´ çizgi filmini izleyen öğrenciler, heyecanlı olduklarını belirtti. Kayseri´ye yerleşen ve ilimizde, Hacı Ali Karamercan İmam Hatip Ortaokulunda eğitimlerini devam ettiren Suriyeli 14 öğrencide, ilk defa sinemada film izlemeye heyecanını yaşadı. Suriyeli öğrenciler, hayatlarında ilk defa sinemaya geldiklerini söyledi.

 

Proje hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘Ben Hiç Sinemaya Gitmedim’ Projesi kapsamında 41 tane çocuğumuzla birlikte buradayız. Forum Kayseri geçen yıllarda olduğu gibi bu senede bize ev sahipliği yapıyorlar. Gerek sinema noktasında gerekse çocuklarımızın yeme içme katında ağırlanması konusunda yardımcı oluyorlar. Onlara çok teşekkür ediyoruz. 2014 yılından bu tarafa yaklaşık 2 bin 200 çocuğumuz bu proje kapsamında ilk defa sinemayla buluştular. Bu bizim için çok anlamlı, değerli ve kutsal bir duygu. Çocuklarımızın bu sevinci yaşaması ve gözlerinde oluşan pırıltı bir öğretmen olarak bizi çok mutlu ediyor. Bu proje kapsamında bugün aramızda 14 tane Suriyeli öğrencimiz var. Suriyeli çocuklarımızı da projenin içinde dahil ettik. İnşallah çocuklarımız farklı bir sosyal yaşantı tecrübesi ile farklı bir mekânda farklı şeyler görerek sosyal yönlerini zenginleştirmiş olacaklar. Bu bizim için çok değerli ve çok kıymetli bir iştir" ifadelerini kullandı.

 

Kayseri´de 7 bin 200 tane Suriyeli öğrenci olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz  Çandıroğlu, "Bunların yaklaşık 3 bin 500 tanesi geçici  eğitim merkezlerinde eğitim görüyorlar. Bunun haricinde yaklaşık 3 bin civarında bizim kendi okullarımızda eğitim gören özellikle Suriyeli çocuklarımız var. Biz özellikle 1. Sınıfa yapılan kayıtları kendi okullarımıza alıyoruz. Onun haricinde ara sınıflarda bile olsa bizim okullarımıza gelmek isteyen çocuklarımızı kendi Türk okullarımızda eğitim ve öğretim veriyoruz" diye konuştu.

 

"Kendi öğrencilerimize hangi imkanları sunuyorsak onlara da aynı imkanları sağlıyoruz" diyen Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Öncelikle buraya denklikle giriyor. Öğrenci liseyi bitirdiyse, lise bitirme denkliği varsa zaten üniversite sınavına girebiliyor. Ara sınıflarda ise bizden sonra devam ediyorlar. Kendi öğrencilerimize hangi imkânları sunuyorsak onlara da aynı imkânları sağlıyoruz. Biz artık Suriyeli demekten de imtina etmeye başladık. Onlarda artık bizim vatandaşlarımız. O gözle de bakıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Forum Kayseri Alışveriş Merkezi Müdürü Ali Kabakçı ise, sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini belirterek, "Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bu etkinlikte bizlerle beraber oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinliklerden çok keyif alıyoruz. Öğrencileri de burada ağırlamaktan çok keyif alıyoruz. Bu tür etkinlikleri uzun vadede de yapmak istiyoruz" dedi.

 

24-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-2016

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.