KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Çanakkale Klipi

Öğrencilerden Çanakkale Klipi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ‘Geçmişim Geleceğimdir’ projesi kapsamında Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri tarafından Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla bir Video klip çekildi. Yaklaşık 35 öğrencinin yer aldığı video klipte öğrenciler tarafından Çanakkale Türküsü söylendi. "Refika Küçükçalık Ortaokulu Çanakkale Türküsü Söylüyor Video Klip Projesi" için okula gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu aynı zamanda bir hayırsever tarafından okula kazandırılan sınıfın açılışını da gerçekleştirdi.

 

Açılıştan sonra öğrenciler tarafından hazırlanan klipi izleyen Bilal Yılmaz Çandıroğlu, klipi izlerken duygulandığını belirterek şunları söyledi:

 

"Bir zamanlar bu ülkede bizler bir tebeşir için kavga ederdik. Fakat şuan akıllı tahtalar geldi. Kayseri’deki okullar şuan yaklaşık 7 bin 700 civarında bu akıllı tahtalar ile donatılmış durumdadır. 2 bin civarında eksiğimiz kaldı. O da sene sonuna kadar tamamlanacaktır. Kayserimiz ölçeğinde meseleye baktığımız zaman hayırseverlerimizin eğitime çok ciddi katkıları sürekli devam ediyor. Bu da Kayserimiz için çok büyük bir kazanımdır. Devletimiz, milletimiz milli ve manevi değerler noktasında da çok ciddi mesafe kaydetmek hususuyla birlikte bir yol yürüyoruz. Projeyle akalı olarak da Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak yürütmüş olduğumuz ‘Geçmişim Geleceğimdir’ diye bir projemiz var.”

 

Projenin amacının öğrencilere geleceği tanıtmak, anlatmak olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Bizim bu projedeki temel amacımız çocuklarımızın milli ve manevi gelişimleri noktasında geçmişinde ne var, ataları hangi yollardan geçti, nerelere geldi bunları bilmeli ki gelecekte ciddi anlamda ayağı yere basan sağlam bir yürüyüş gerçekleştirebilsinler. Bu projeyle alakalı Çanakale’ye yapılan bir gezi ve burada yapılan bir proje de vardır. Bu proje eğitim camiasının teknik anlamda hangi noktaya geldiğinin de bir göstergesidir. Buradaki bütün teknik unsurların tamamı öğretmen arkadaşlarımız tarafından yapılmış ve gerçekleştirilmiştir. Burada öğrencilerin gitmesi ve konaklaması noktasında Büyükşehir Belediyemizin vermiş olduğu çok ciddi bir katkı vardır. Çocuklarımızın oraya gitmeleri ve o manevi havayı, Çanakkale’yi hissetmeleri başka bir şeydir” diye konuştu.

 

Proje hakkında bilgi veren Okul müdürü Mehmet Baran ise “Milletlerin önemli kuvvet kaynaklarından biri de tarihleridir. Tarih, milletin ortak karakter ve değerlerini gösterir. Toplumlar, millet olarak varlıklarını devam ettirebilmek için tarihlerine dayanmak zorundadırlar. Amacımız Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı ve yürüttüğü ‘Geçmişim Geleceğimdir’ projesi kapsamında Refika Küçükçalık Ortaokulu olarak okulumuz öğrencilerinin yer aldığı Refika Küçükçalık Ortaokulu ‘Çanakkale Ruhu Canlanıyor’ projesi ortaokullar arasında Kayseri için bir ilk olmuştur. Proje kapsamında müzik alt yapıları, aranjeleri, müzik aletleri ve kayıtları Kayseri ve İstanbul stüdyolarında gerçekleştirilmiş, projede yaklaşık 35 öğrenci kendi ses ve görüntüleriyle yer almıştır” ifadelerini kullandı.

 

16-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.