KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Ve Öğretmenlerimizle Geleceğe Nefes Olmak İçin El Ele Verdik

Öğrenci Ve Öğretmenlerimizle Geleceğe Nefes Olmak İçin El Ele Verdik

Son haftalarda yaşamış olduğumuz orman yangınları ile kaybettiğimiz ormanlarımız bizleri derinden etkilemiştir. Birlik, beraberlik ve dayanışma anlayışı ile bu zor günleri geride bırakıp yanan her bir ağaç için yüzlerce fidan dikerek yeniden hayatı yeşertmek gayesindeyiz. Bu gaye ile İlimiz genelinde kaybettiğimiz ağaçlarımızın yerine yenilerini yeşertmek için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER' in de 'Bana tebrik çiçeği yerine fidan bağışında bulunun' çağrısı doğrultusunda 'Geleceğe Nefes İçin El Ele' kampanyası düzenlenmiştir.  

Etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU yaptığı açıklamada 'Bugün burada okul öncesi okullarımızın müdürleri, öğretmenlerimiz ve çocuklarımızla birlikte fidan dikme etkinliği için bir araya geldik. Bu etkinliğin bu dönemde bizim için ayrı bir anlamı var. Ülkemizin birçok yerinde orman yangınları gerçekleşti. Hem ormanlarımız açısından farkındalık oluşturmak hem de bölge halkımız açısından farkındalık oluşturmak açısından Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organize ettiği etkinlikte beraberiz. İnşallah hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin hem de bütün vatandaşlarımızın farkındalığı açısından iyi bir süreç olur diye düşünüyoruz. Bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamayı ümit ediyoruz.Ormanların selleri önleyen bir yanı da var. Bütün bu felaketlere karşı durmanın da sembolü olarak bugün burada 100 tane ağaç dikeceğiz. İnşallah bu ağaçlarda ilerleyen süreçlerde çoğalarak devam edecek. Katkı veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.' dedi.  

Kocasinan ilçesine bağlı Kızık Mahallesi'nde düzenlene ağaç dikim etkinliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU' na, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bahameddin KARAKÖSE, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve velilerde eşlik ettiler.  

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu etkinlikte bizlere desteğini esirgemeyen Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunar orman yangınlarında hayatını kaybeden Orman personellerine ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet dileriz.  

 

12-08-202112-08-202112-08-202112-08-202112-08-202112-08-202112-08-202112-08-202112-08-2021

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.