KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları (NORM AÇIĞI LİSTESİ GÜNCELLENDİ)

Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları (NORM AÇIĞI LİSTESİ GÜNCELLENDİ)

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53’ncü maddesi kapsamında; bulunduğu eğitim kurumunda norm kadro fazlası konumunda bulunan öğretmenler ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda bulunan öğretmenlerin atama tercihleri 04 Nisan 2016 - 08 Nisan 2016  tarihleri arasında alınacaktır.

 

Bu kapsamda; aşağıdaki hususlarn göz önünde bulundurulması gerekmektedir; 

 

- Norm açığı bulunan eğitim kurumları listesi başvuru tarihleri arasında Müdürlüğümüz http://kayseri.meb.gov.tr/ internet adresinde yayınlanacak olup, yargı kararı, bakanlık ataması vs. gibi nedenlerle başvuruların son güüne kadar norm açığı bulunan kurumlar listesinde güncelleme yapılabilecektir. 

 

- Öğretmenler en fazla 20 adet eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Başvurular yazı ekinde gönderilen başvuru formu ile yapılacaktır.

 

- Atamalar hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak olup, başvuruda bulunacak öğretmenler İlimiz genelindeki norm açığı bulunan eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir. Ancak kendi ilçesindeki eğitim kurumunu tercih edecek öğretmenlere ilgi yönetmelik hükümleri kapsamında atamada öncelik verilecektir. 

 

- Eğitim kurumu müdürlükleri ile ilçe milli eğitim müdürlükleri başvuruda bulunanların MEBBİS e-personel (özlük) modülündeki bilgilerini kontrol ettikten sonra (kimlik bilgileri, hizmet puanı vs.) başvurusunu onaylayacaklardır. Norm fazlası olmayan öğretmenlerin başvuruları kesinlikle onaylanmayacaktır. Müdürlüğümüzce norm fazlası olmadığı tespit edilen öğretmenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

 

- Fen Liseleri ile Sosyal Bilimler Liselerini tercih edecek öğretmenlerin bu tür kurumlara atama şartlarını taşımaları gerekmektedir.

 

- Aylıksız izinde olan öğretmenler başvuru yapabileceklerdir. 

 

- Atama başvuruları il genelini kapsadığından resen atama yapılmayacaktır.

 

Başvuru formlarının en geç 08 Nisan 2016 Cuma günü saat 12:00´ye kadar Müdürlüğümüz Atama Şubesine elden ulaştırılması gerekmektedir.

 

»

Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları Resmi Yazısı 

» 

Öğretmen Norm Açığı Bulunan Kurumlar Listesi  (GÜNCELLENDİ)

» 

Norm Fazlası Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme İşlemleri Başvuru Formu

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.