KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, TV1 Kanalında Katıldığı Canlı Yayında Soruları Yanıtladı'

'Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, TV1 Kanalında Katıldığı Canlı Yayında Soruları Yanıtladı'

Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, TV1 Kanalında Katıldığı Canlı Yayında Soruları Yanıtladı.

Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, TV1 kanalında katıldığı canlı yayında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Doğrusu Tasarruf' kısa film yarışmasında birinci olan 'Benim Adım Su' isimli kısa filmimiz ile ilgili açıklamalar yaptı.

Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU; ''Bu çalışma, öğretmen arkadaşlarımızın bir araya geldikleri zaman ciddi anlamda çok iyi işler yapabileceklerini bir kez daha göstermiş oldu. Bu bizim için sürpriz bir konu değil, eğitim camiası her alanda yetkinliği ve donanımı olan bir camia. Eğer doğru bir şekilde bir araya gelebilir, bir noktada odaklanabilirsek böyle güzel sonuçlar elde etmek mutlak olacaktır''.

Filmin çekim süreci ile ilgili sorulan soruya ise müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU; ''Bu çalışma amatör ruhla yapılan bir çalışma oldu. Öyle profesyonel kaynaklarımız yoktu. Adanmışlık, bu işi yapabileceğine inanmak ve doğallık vardı. Tabi bunlar bir araya geldiği zaman ve oradaki senaristi, müziği, kamerası bütün hepsi öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızın koreografisiydi. Bizim için değerli olan da eğitim camiası olarak baktığınız zaman kendi öz kaynaklarımızı insan gücümüzü kullanarak böyle bir sonuca ulaşmak oldu ve bu bizi ayrıca mutlu etti'' dedi.

Küresel olarak ele alındığında suyun önemi ile ilgili sorulan soruya müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU; ''Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedeflerine bakıldığı zaman ''Su'' da bunlardan bir tanesidir. Hızla değişen dijitalleşen dünyada eğitim modelleri üzerinde durmamız çalışmamız gereken konular var. Bizim kültür ve medeniyetimize baktığınız zaman da suyla, suyun israfı ile alakalı ayet ve hadislerden bahsedebiliriz'' dedi.

Kayseri'de yapımı planlanan okullar ile ilgili sorulan soruya müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU; ''Müdürlüğümüz inşaat birimindeki arkadaşlarımıza, bakanlıkta Genel Müdürlük, Bakan Yardımcıları ve Bakanımızın verdikleri destekler için öncelikle Kayseri adına teşekkür etmek lazım. O teşekkürü sonuna kadar hak ediyorlar. Bugün itibarıyla yani 2021 yatırım yılına ya da yatırım programına baktığımız zaman bizim 27 tane il yatırımı dediğimiz okul öncesi, ilkokul ve ortaokul yapımı planımız var. İlimizin muhtelif yerlerinde ağırlıklı ihtiyacımız zaten merkez ilçelerimizde. Bununla birlikte 10 tane de 4'ü okul olmak üzere pansiyon, spor salonu gibi yatırımlarla birlikte toplam 37 tane yatırımımız için gerekli olan büyük bir bütçede onaylanmış durumda.  Bir an önce bunların ihalesini yapıp vatandaşımızın öğrencilerimizin hizmetine sunma gayretimiz olacak'' dedi.

Allah izin verirse önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde bütün okullarımızda ilimizdeki tam öğrenme modelini neredeyse sıfır maliyetle yapıp geleceğimiz olan çocuklarımızın hizmetine sunmuş olacağız.  

 

30-03-202130-03-202130-03-2021

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.