KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mor Ailesinden Eğitime Destek

Mor Ailesinden Eğitime Destek

Hayırsever Fahri Mor ile oğlu Fahrettin Mor’un yaptıracağı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm ve Otelcilik) yapımına ilişkin protokol, Kayseri Valiliği´nde düzenlenen tören ile imzalandı.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve Hayırsever Fahri Mor’un oğlu Fahrettin Mor, “Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımı için hazırlanan protokole birlikte imza koydu.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, Valilik Toplantı Salonu´nda düzenlenen protokol imza töreninde, Kayseri’de turizmin gelişmesi yönünde son dönemde ciddi çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Yapılan çalışmalardan birisinin de Develi ilçesinde gerçekleştirilen “Develi Turizm Odaklı Kalkınma Planı” olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Orhan Düzgün, turizmde altyapı ve restorasyon çalışmaları ile birlikte nitelikli eleman ihtiyacına dikkat çekti.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, Develi’de yapılacak Turizm ve Otelcilik okulunun nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması noktasında önemli bir eksikliği gidereceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Turizm sektörünü geliştirmek için tarihi eserlerde restorasyon ve turizm alt yapı çalışmaları devam ederken sektörde hizmet verebilecek nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması da çok önemli. Turizm ve Otelcilik Lisesi bir eğitim kurumu olmakla beraber aynı zamanda turizm sektörünün ihtiyacı olan nitelikli personel ihtiyacı açığının kapatılması bakımından da önemli bir eksikliği giderecek.  Burada yetişen, okuyan çocuklarımız kendi memleketlerinden kopmak zorunda kalmadan, çok uzaklara gitmeden kendi yörelerinde iş bulma imkânına sahip olabilecekler.”

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, Turizm ve Otelcilik Lisesi’nin bu sene itibariyle yapımına başlanarak yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini belirterek, okulun yapımını üstlenen Fahri Mor ve oğlu Fahrettin Mor’a teşekkür etti. 

 

Hayırsever Fahrettin Mor ise kendilerinin de turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini belirterek, turizm sektöründe nitelikli eleman açığının farkında olduklarını söyledi. Bu sebeple babası ile birlikte bu alana hizmet verebilecek bir hayır işi yapmayı kararlaştırdıklarını dile getiren Mor, okulun hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Protokol imza töreninde Develi Kaymakamı Enver Ünlü, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve Develi Seyranı Vakfı Başkanı Suat Köylüoğlu da hazır bulundu.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.