KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Eller Artık Üşümeyecek

Minik Eller Artık Üşümeyecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ´Minik Eller Üşümesin´ Projesi İlimiz genelinde bulunan bütün okullarda sıcak su akacak.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ´Minik Eller Üşümesin´ Projesi, hayata geçirildi. Proje kapsamında, Kayseri genelinde bulunan bütün okullara sıcak su bağlantısı kurularak, öğrencilerin üşümesi engellenecek. Proje kapsamında, Melikgazi İlçesindeki Ahmet Soykan İlköğretim Okulu´na sıcak su bağlantısı yapıldı. Okuldaki yapılan törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, projenin Kayseri genelinde yayılacağını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geliştirmiş olduğumuz ‘Minik Eller Üşümesin’ projesi için bir aradayız. Bizim okullarımızda eğitim gören yavrularımızın kış memleketi olduğumuz için lavaboda ellerini yıkarken sıcak su ile yıkamalarını istiyoruz. Çocuklarımız, soğuk suyun altında ellerini yıkamak için belki üşeniyorlar ama bugün itibariyle inşallah projemizi 2 okulumuzda başlattık. Bu projeyi ileriki dönemlerde de sürdüreceğimiz ve bütün okullarda lavabolarında sıcak su akıtacağımız bir projedir" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, "Çocuklarımız ellerini yıkarken soğuk suyun altında çocuklarımızın elleri acımasın, sıcak bir su ile isteyerek ellerini yıkama alışkanlıkları noktasında bir noktaya gelsin istiyoruz. Başlangıcını burada yaptık. Kayseri’de ki bütün okullarımızı bu proje ile buluşturacağız" ifadelerini kullandı.

 

Proje kapsamında Kocasinan İlçesi´nde ise Mustafa Kızıklı İlkokulu´nda uygulanmaya başlandı.  

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.