KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı´nın 2017 - 2018 Eğitm Öğretim yılı Açılış Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı´nın 2017 - 2018 Eğitm Öğretim yılı Açılış Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Meslektaşlarım, Çok Kıymetli Yöneticiler ve Değerli Velilerimiz,

 

Uzun bir tatil döneminin ardından 18 Eylül 2017 Pazartesi günü 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına başlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Aile ortamımızdan sonra hayatımıza yön veren en önemli basamaklardan biri de hiç kuşkusuz okul hayatımızdır.

Okullarımız; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan birer eğitim yuvasıdır.

Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitimdeki başarısıdır. İyi bir eğitim bir toplumu geri kalmışlıktan kurtardığı gibi modern, ileri, aydın bir toplum haline de getirir.

 

Değerli Öğretmenler,

Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi yüksek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan milli manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmektir. Okullarımız da bu eğitimin alındığı en önemli mekânlardır. Bu nedenle çocuklarımızı hep birlikte bugünden yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorunda olduğumuzdan, ilimizde eğitim-öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek için önemli yatırımları gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.

 

Değerli Veliler,

Geleceğimizin teminatı, canımızdan aziz bildiğimiz sevgili çocuklarımızın yetişmesinde her türlü maddi ve manevi desteği veren siz değerli velilerimizin okula yeni başlayan öğrenciler gibi heyecanlı ve gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizin de emeğinizin olduğunu biliyorum. Ancak değerli velilerimiz hiçbir zaman için şunu unutmayalım ki; İyi bir toplumun temeli ailede atılır. Aile ne kadar maddi ve manevi değerlerine sahip çıkarsa toplum da o kadar sağlam olur. Kıymetli velilerimiz, eğitim-öğretimi sadece okuldan beklemenin doğru olmadığını hepiniz biliyorsunuzdur. Eğitim-öğretimin üçlü ayağından birinin de sizler olduğunuzu unutmayınız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diyorum.

                                          

Osman ELMALI

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.