KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz´ın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Konuşması

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz´ın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Konuşması

      Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Değerli Öğrenciler…

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı bu gün karnelerimizin dağıtılması ile sona erecektir. İlimiz de eğitim gören yaklaşık 283.135 evladımız bu yıl ki eğitim öğretim faaliyetlerinin sonuna gelmiş bulunacaklardır. Her öğretmenimizi ve öğrencimizi gayretlerinden dolayı tebrik ederim. 

 

      Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Sizlerle bir arada ve beraberce çalışmaktan keyif ve mutluluk duymaktayım. Okul ziyaretlerimiz de sizlerle tanışmak ve kaynaşmak, sizlerin dertleri ile hal olmak bizler için birer onurdur. 16.862 öğretmen arkadaşımız ve 963 okulda bu seneyi başarı ile tamamladık. Sizler olmasaydınız yürüttüğümüz 25 projeyi hayata geçiremezdik. Bugün bu çalışmalarda sonuçların alındığını görmek bizlere mutluluk vermektedir.

 

       Sevgili Gençler,

Hayatın akışı içerisinde acısı ve tatlısı ile ilerliyorsunuz. Aileniz ve öğretmenlerinizin sizlere verdiği destek ile başarılı olacağınızdan eminiz. Hiç şüphesiz bu karneler sizlerin hangi alanlarda dikkatli olmanız gerektiğini gösteren birer belgedir. Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr fayda vermeyecektir. Her birinizin hayalindeki hedeflere ulaşmanızı istiyoruz. Bu nedenle eğitim ve öğretim hayatınız boyunca sabredecek ve azimli davranacaksınız. TEOG yerleştirmesi aşamasındaki yavrularımıza gönüllerinden geçen okullara yerleşirken, üniversite sınavında ter dökecek geleceğimizin teminatı gençlerin sınavlarında başarılar dilerim. Unutmayınız ki hayatta her zaman size verilen fırsatlar vardır. Önemli olan bu fırsatları doğru ve zamanın da kullanabilmektir.

 

       Değerli Veliler, 

Maalesef ki toplumumuzda milli ve manevi değerlerine karşı ciddi yozlaşmalar bulunmaktadır. Sorumlu bir baba ve anne gibi davranarak evlatlarımızla ilgilenmeliyiz. Kaderine terk edemeyeceğimiz evlatlarımıza karşı şefkat ve merhametinizi eksik etmeyiniz. Çağımızın hastalığı haline gelen sosyal medya çılgınlığından korumalıyız. Onların spor yapmalarını, milli manevi değerler kazanmalarını, sorumluluk bilinçlerinin geliştirilmesine özen göstermeliyiz. Evlatlarımıza yeni eğitim öğretim yılında daha başarılı olmaları için elinizden gelen gayreti göstereceğinizi umut ederek sağlıklı ve huzurlu bir yaz tatili dileklerimi sunarım.

 
  Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU
Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.