KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım;

 

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.

 

“Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.

 

Kısacası öğretmen; Yunus’ta “gönül”, Karacaoğlan’da “sevda” dır. Öğretmen;  Mehmet Akif’te “yürek”, Köroğlu’nda “mertlik”, Ahi Evran’da “doğruluktur”. Dadaloğlu’nda “cesaret”, Atatürk’te “bilimsel düşünme” ve Âşık Veysel’de tüm “Anadolu” dur.

 

Sevgili öğretmen arkadaşlarım, mesleklerin en kutsalı olduğu kadar, en meşakkatlisi de olan öğretmenlik, insan yetiştirme sanatıdır.  Eğitim sürecinde elde edilen kazanımların insan hayatı üzerinde büyük etkisi bulunduğunu ve öğrencilerimizin sizleri örnek aldığını asla unutmayınız. Milletimizin geleceği olan ve sizlerin eline teslim edilen çocuklarımızı, vatan sevgisiyle, bilimle dolu, kendisine, ailesine, milletine ve insanlığa faydalı bir birey ve vatandaş olarak yetiştirmek sizin en başta gelen göreviniz olmalıdır. 

 

Değerli öğretmenlerimizin üstlenmiş oldukları bu kutsal görevi başarıyla yerine getireceklerine olan inancımı belirtiyorum. Bu güzel duygularla öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, emekli olan büyüklerimize sağlık ve mutluluk, ebediyete ayrılan öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyor, göreve başlayan genç meslektaşlarıma da başarılar diliyorum.

 
                           

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

Milli Eğitim Müdürü

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.