KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Kocasinan İlçesinde bulunan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

 

Okul Müdürü Cemal Bolgı tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 95 öğrencinin yatılı kaldığı pansiyonda bir dizi incelemelerde bulundu. Pansiyondan sorumlu Müdür Yardımcısı Derya Yavuz ve Okul Müdürü Cemal Bolgı ile birlikte yatakhaneler, mutfak ve gıda ürünlerinin saklandığı depolar gezilerek görülen aksaklıkların en kısa zamanda giderilmesi istendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu daha sonra okula geçerek, okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, bir arada eğitim gören İmam Hatip Orta Okulunun gelecek yıl kendine ait müstakil binasına geçilmesini amaçladıklarını belirterek “Yatırımlar konusunda il genelinde bir sıkıntımız yok, arsa problemimiz var. Arsa konularında Belediyelerimiz bizleri bu konuda desteklemekteler. Bunun son örneği Büyükşehir Belediyemiz Talas Anayurt bölgesine okullar yapacak. Eğitim alanları her zaman geniş ve ferah olmalı, okul denildiğinde dört duvardan ibaret olmamalı. Çocuklarımızın zamanın çoğunu buralarda geçiriyorlar, sosyal alanlarıgeniş olan mekânlar olmalı. Eğitim duygusal bir süreç, öğrencilerimiz seversen seviyor ve öğreniyor. Eğitimci kimliğimizi iyi kullanmamız lazım” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Okul Müdürleriyle Biraraya Geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma” eğitimine katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu burada yaptığı konuşmada, “Eğitimin belkemiği sizlersiniz. Aile olmak çok önemli, bizler bir aileyiz, birbirimize sahip çıkmalıyız. İdareci olarak ortaya bir irade koymak çok önemli, yükünüz ağır eğitimi omuzlayıp götürecek sizlersiniz. Projeleri hayata geçirerek bir noktada, sizlerin hedeflerinize ulaşmanız konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Örnek verecek olursak  ’TÖM’ uygulanan okullarımızda başarı artırıyor. Öğrencilerimiz 120, 115,110 netlere ulaşıldığı görüldü. Şu anda pilot olarak uygulamaya koyduğumuz bu projeyi il geneline yaymayı hedefliyoruz. Projelerde, doğruya bir adım yaklaşmayı hedeflemekteyiz. STEM deyince akla Kayseri gelmekte. Bize göre geleceğin eğitimi. Akademik alanda bu konuda aranan, davet edilen konumuna geldik. Okulunuzun bulunduğu çevreyle her zaman diyalog içinde, onları da eğitimin içerisine katarak yeni bir sinerji oluşturalım ” dedi.

 

Kayseri’de görev yapan tüm okul müdürlerinin katılacağı eğitimin üç grupta, doksan saat, on beş gün süreceği belirtildi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.