KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı Mesleki ve Teknik Okulları Sergisini Gezdi

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı Mesleki ve Teknik Okulları Sergisini Gezdi

Millî Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisini gezdi. 

 

Sergisinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, sergide 25 ildeki 47 okulda geliştirilen ürünlerin bulunduğunu anlatan Bakan Avcı, mesleki ve teknik eğitimde niteliğin artırılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Mesleki ve teknik eğitim öğretmenliğinin çok daha nitelikli hale gelmesi, günün icaplarına daha uyumlu hale gelmesi, öğretmenlerin mesleki bilgi ve görgülerinin artırılması için yurt içi ve dışında çeşitli görevlendirilmeleri konusunda da çalışmalarımız var" diye konuştu. 

 

İki gün açık kalan Sergiye Kayseri´den, Merkez Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi, Talas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.

 

Sergiyi gezen Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin geliştirdiği elektrikli aracı inceleyerek test sürüsü yaptı.

 

Araç hakkında bilgi alan Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı projeyi beğenerek geliştirilmesi konusunda her türlü desteğin yapılması talimatını verdi. 

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.