KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti

Bakan Yardımcısı Erdem, Kayseri’nin belediyecilikte bir marka olduğunu belirtti. Başkan Mustafa Çelik ise insana yatırımın önemini vurgulayarak bu konudaki yaklaşımlarını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in ziyaretine İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, insana yatırım üzerinde durdu ve bu konudaki bakış açılarını dile getirdi. Kayseri’deki uyum kültüründen de bahseden Başkan Çelik, “Bizler klasik belediyecilik anlayışını hiç aksatmadan yapmaya devam ediyoruz. Yol, su, ulaşım, imar çalışmalarının yanında daha çok veballi olduğunu bildiğimiz bir konu var, o da insana yatırım konusu. Gençlerin, kadınların, insanların eğitilmesi konusu direk olarak bizim işimiz değil; ama işimiz değil diyerek kanara çekilmedik. Diğer işlerimizde de her zaman uyum içinde çalışıyoruz. Diyanet, Emniyet, Sağlık, Milli Eğitim ile hep kol kolayız. Kayseri ortak paydasında çalışma olunca, bir de söz konusu yatırım insana olan yatırımsa elimizi, kolumuzu açtık. Bu noktada şehirde çok önemli faaliyetler yürüttüğümüzü zannediyorum” dedi.

Kayseri’yi okuyan şehir yapmak için çalıştıklarını da belirten ve bu konuda başta Kitap Fuarı olmak üzere yapılan çalışmaları anlatan Başkan Çelik, önümüzdeki günlerde büyük kütüphane ve okul yatırımlarının olacağını kaydetti.

 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem de Kayseri’nin kendini aşmış okuyan bir şehir olduğunu ve belediyecilikte de marka olduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı Erdem insana yapılacak yatırımın önemini de vurgulayarak ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ancak insana yatırımla ulaşabileceğini kaydetti.

 

17-01-201817-01-201817-01-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.