KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Kayseri Valiliğinde düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Kayseri Valiliğinde düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Kayseri Valiliğinde düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına Katıldı. 

Bakanımız Sn. Özer, toplantı sonrası yaptığı açıklamada ''Kayseri'nin bugün itibarıyla 690 milyon TL olan yatırım bütçesini, yeni ilavelerle 1 milyar 477 milyona çıkartmış bulunuyoruz. Bu yeni yatırımlarımızın Kayseri'mize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.'' dedi.

Bakanımız Sn. Özer, "Kayseri ilimize 2 tanesi özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımıza hitap edecek şekilde olmak üzere 20 tane yeni anaokulunu kazandırmış bulunuyoruz. Aynı zamanda bu değerlendirme toplantısında gördük ki ikili eğitimle ilgili Kayseri'nin problemleri var. Onun için yeni ilkokullar, yeni ortaokullarla destekleme kararı aldık. Ve bu kapsamda 12 tane ilkokul ve 1 tane de ortaokulu yeni mevcut yatırımlara ilave etme kararı aldık." dedi.   

Okulların büyük onarım, çatı ve ıslak zemini gibi farklı mekanlarının hızlı bir şekilde yapılabilmesi için ayrılan ödeneği de 100 milyona çıkardıklarını belirten Millî Eğitim Bakanımız Sayın Özer şunları söyledi: "Burada değinmeye çalıştığım yatırımlarla Kayseri'mizin eğitim yatırımını 690 milyondan yaklaşık 1 milyar 500 milyona çıkartmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnanıyorum ki Kayseri bu yatırımları hızlı bir şekilde kullanacak ve bir sonraki gelişimizde geriye kalan ihtiyaçları hızlı bir şekilde yatırım planına dahil edeceğiz." dedi.

Bakanımız Sn. Özer, Kayseri'de eğitim alanında yürütülen çalışmalarda emeği geçen herkese ve İl Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür etti.  

 

  11-10-202211-10-2022

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.