KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Diploması Alma İmkanı (Telafi Eğitim Programı)

Meslek Lisesi Diploması Alma İmkanı (Telafi Eğitim Programı)

 

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununun 35 inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında meslek lisesi mezunu olmak isteyen genel lise programı mezunlarıyla ortaokul veya imam hatip ortaokulunu bitiren kalfa ve ustaların telafi eğitimi programına devam ederek başarılı olmaları halinde bitirdikleri alana ait meslek lisesi diploması almalarına olanak sağlanmıştır.

 

Telafi eğitimine devam etmek isteyen adaylar Müdürlüğümüzün http://kayseri.meb.gov.tr/meslekiegitim/ Internet adresine ya da tercih sırasına göre devam etmek istedikleri meslek alan/dalını gösteren bir dilekçe ile telafi eğitiminin yapılacağı okul müdürlüğüne 28 Ağustos-11 Eylül 2015 tarihleri arasında başvuracaklardır. 

 

Her bir programın eğitimine başlanabilmesi için ilgili programlara kayıt yaptıran öğrenci sayısının en az 12 olması zorunludur. Yapılan başvuru 12’den az olması halinde, o alanlarda yapılacak telafi eğitimi, İl Değerlendirme ve Yerleştirme Komisyonu tarafından değerlendirme neticesinde birleştirilerek sınıf oluşturulacak duruma gelir ise uygun bir okulda Telafi Eğitimi uygulamasına imkân sağlanacaktır.

 

Telafi eğitimine kayıt yaptıracaklardan; diploma veya öğrenim belgesinin onaylı birer örneği, yeterli sayıda fotoğraf, pul ve zarf ile ikamet ve askerlik durum belgesi, kalfa ve ustalar için ayrıca alan/dalda çalışma süresini gösteren belgeler istenecektir.

 

İlimizde Telafi Eğitimi yapılacak okullarımıza ait liste Müdürlüğümüz http://kayseri.meb.gov.tr ve   http://kayseri.meb.gov.tr/meslekiegitim sayfasında yayımlanmıştır.  

 

İlanen duyurulur.

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı

Telafi Eğitim Çalışma Takvimi

 

 

 

 

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Başvuru Tarihi

28 Ağustos 2015

11 Eylül 2015

Kayıt Tarihi

14 Eylül 2015

18 Eylül 2015

Okul Müdürlerinin Çalışma Takvimini Hazırlamaları

28 Eylül - 02 Ekim 2015

Eğitim Öğretimin Başlaması

04 Ekim 2015

Başvuru

İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde oluşturulacak elektronik(en kısa sürede yayınlanacaktır) ortam ve Telafi Eğitimi açılacak okullara yapılacak direk başvurular.

 

Telafi Eğitim Programı Açılacak Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

 

Telafi Eğitim Programı Broşürü

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.