KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Veri Analizi İzleme Ve Değerlendirme Daire Başkanı İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Bir Araya Geldi.

MEB Veri Analizi İzleme Ve Değerlendirme Daire Başkanı İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Bir Araya Geldi.
MEB Veri Analizi İzleme Ve Değerlendirme Daire Başkanı İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül, İlçe milli eğitim müdürleriyle Kocasinan Öğretmenevinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve Şube müdürleri de katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül, İl izleme araştırma uygulaması için Kayseri’yi ziyaret ettiklerini belirterek ”27-28 tarihleri arasında 81 okulda İl izleme ve değerlendirme araştırması yaptık. Bakanlık olarak ölçme merkezlerinin yönetmeliğini hazırlamaktayız. İlk etapta 25 ilde ölçe değerlendirme merkezleri kuruldu, bunların arasında Kayseri de var.

2018 yılında kısa adı ‘ABİDE‘ olan Akademik Becerilerin İzlenmesi Değerlendirme projesi kapsamında sınavlar yapılacak ve sınav sonucunda illerin genel durumları ortaya çıkacak.

Ayrıca 2018 yılında PİSA değerlendirme sınavı da yapılacağını, İllerde ölçme değerlendirmede görev alan öğretmenlerin bilgilendirme semerlerine çağırılacaklarını.” belirti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ise Daire Başkanımızı ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Hazırlanan ölçme değerlendirme merkezleri yönetmeliğin bizlerinde fikir ve önerilerimizin alınması güzel, ayrıca illerin gezilmesi olayları yerinde görülmesi açısında önemli” dedi.

 

Toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve Milli Eğitim Bakanlığı Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi olarak düşünülen Osman Kavuncuda bulunan eski İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gezilmesini ardından, Daire Başkanı Kemal Bülbül ilimizden ayrıldı.  

 

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.