KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan ve Melikgazi Belediyelerinden Başarıya Ödül

Kocasinan ve Melikgazi Belediyelerinden Başarıya Ödül

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, TEOG Sınavı’nda üstün başarı gösteren 30 öğrenciyi, öğretmenlerini ve velilerini Kocasinan Belediyesi’nde misafir etti.

 

Kocasinan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanısıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Kocasinan da TEOG Sınavı’nda başarılı olan öğrencileri tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, “Sınavda 120 soruda 120 doğru cevaplayan 6 öğrencimiz ve 120 soruda 119 doğru cevaplayan 24 öğrencimiz diğer öğrencilere örnek teşkil etmektedir.. Bu ülkenin geleceği, istikbali olan sizlere, yarınlarda Türkiye’yi çok daha iyi yerlere getirmek üzere büyük görev düşüyor.” dedi.

 

Kısa bir konuşma da İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı yaptı. Düzenlenen törenin; başarılı öğrencilerin sayısını arttırmak noktasında önem arz ettiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, öğrencilerle tek tek sohbet edip çeşitli hediyeler verdi. Program, Başkan Çolakbayrakdar’ın öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçesindeki okullarda okuyan ve TEOG Sınavı’nda üstün başarı gösteren 8. Sınıf 16 öğrenciyi makamında kabul ederek hem tebrik etti hem de ödüllendirdi. 120 soruda 120 doğru cevap veren öğrenciyi, öğretmenlerini Başkanlık Çok Amaçlı Toplantı Salonunda misafir eden Başkan Memduh Büyükkılıç, eğitime büyük önem verdiklerini ve bu neden ile 11 ayrı okul yaparak ilçe halkının hizmetine sunduklarını söyledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalının katıldığı  ziyarette Başkan Memduh Büyükkılıç, öğrencilere yarıyıl tatilinde boş zamanlarını değerlendirmeleri için kitap seti ve 120 soruda 120 doğru cevap ile bir zoru başaran öğrencilerimize ayrıca birer küçük altın hediye ederek başarıyı teşvik etti.

 

TEOG sınavının önemli bir sınav olduğunu ve bu öğrencilerin zoru başardıklarını ifade eden Başkan  Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

 

“Eğitim ve Eğitimcinin dostu ve adresi Melikgazi Belediyesini gerçekleştirdiğimiz yatırım ve hizmetler ile her zaman deklare ediyoruz. Toplam 482 derslikli olmak üzere 11 ayrı okul inşa ederek eğitimin hizmetine sunduk. Bu çalışmalarımız eğitimin kalitesini artırmaktadır. Öğrencileri de olumlu etkilemektedir. TEOG Sınavı bir başarı ve derecelendirme sınavıdır ve bu açıdan çok önemlidir. Bu sınavın zorluğunu bilmekteyiz. Bu öğrencilerimiz ise bu zoru başaranlardır. Melikgazi ilçesinde TEOG sınavında 120 soruda 120 doğru cevaplayan 16 öğrencimiz ve 120 soruda 119 doğru cevaplayan 34 öğrencimiz diğer öğrencilere örnek olmuşlardır. Bize düşen görev başarıyı teşvik etmek ve emeklerini karşılığı olarak ödüllendirmek ve daha iyi eğitim imkânları sunmaktadır. Öğrencilerimiz, ailelerini ve eğitimcilerimizi kutluyorum.” dedi.

 

Başkan Memduh Büyükkılıç, program sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

20-01-201720-01-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.