KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan İlçesi 5.Eğitim Bölgesi Toplantısı Yapıldı

Kocasinan İlçesi 5.Eğitim Bölgesi Toplantısı Yapıldı

Kocasinan İlçesi Atatürk Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı, Yusuf Dündar ve 28 okul müdürü katıldı. 

 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı ve Yusuf Dündar, okul müdürlerine eğitimde son yapılan değişiklikler hakkında bilgiler verdiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, toplantıların amacının okul müdürlükleriyle daha yakın bir ortam oluşturmak olduğunu belirterek “Kalabalık yapılan toplantılarda sizleri rahat duyamıyoruz. Bu toplantıları, aktarmak istediğiniz konuları duymak ve çözüm aramak için yapıyoruz. Birde ilimizde uygulamaya koyduğumuz projelerin, sizler nezdinde nasıl karşılandığını ve aksayan yanları olup olmadığını duymak istiyoruz.

 

Eğitim konusunda akademik başarıyı artırmanın yanında, milli ve manevi değerleri de göz ardı etmemek gerekir. Neslimize sahip çıkmalıyız. Toplumda çeldiriciler çok, bunlar her yerde olabilirler özellikle sosyal medyada bu kişiler daha çok. Bir gün sizlerin yetiştirdiğini, başkaları sahiplenir ve karşınızda yer alırlar, hiç kimseyi göz ardı etmemiz gerekir.

 

İdareciler olarak, ‘Empati ’ duygusunu hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Öğretmenin hizmetine ihtiyacımız var. Zorlamayla hiçbir yere varılmaz, sevgi ve hoşgörü ile birçok şey hem daha kolay, hem de daha şevkle yapılır. İdarecinin kurumuna hâkimiyeti birçok olayların başlamadan bitmesine vesile olur. Bu hassasiyetleri dert edinmek gerekir. Her zaman kapsayıcı ve kuşatıcı olmak zorundayız.”  diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bölge müdürleri sırasıyla söz alarak, özellikle bölgelerinde hızlı yapılaşmanın olduğunu belirterek derslik ihtiyacının olduğunu ve bunun yanında bölgelerinde İmam Hatip okuluna ihtiyaç olduğunu belirtmeleriyle toplantı sona erdi. 

 

07-04-201607-04-201607-04-201607-04-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.