KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Spor’la İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Protokol İmzalandı.

Kayseri Spor’la  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  Arasında Protokol İmzalandı.

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kayserispor arasında okullarda sporcu öğrencileri keşfetmek amacıyla yapılmış olan Sportif (Futbol) İşbirliği Protokolünü imzaladı.

 

Kayseri’de okullar arası yapılan futbol müsabakalarında potansiyeli olan sporcu öğrencileri keşfetmek amacıyla Valilik Toplantı Salonunda imzalanan protokol imza törenine Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Kayserispor Başkanı Erol Bedir, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Osman Elmalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Malkoçoğlu,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal Çolak ve Kayserispor Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, bu protokolün amacının spor yaygınlaştırmak olduğunu ifade ederek, Kayserispor’un spor alanında ilimizi tanıtan bir kulüp olduğunu belirtti.

 

Kayserispor’un ligde önemli işlere imza attığını vurgulayan Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Kayserispor şu an ligde iyi durumda. İnşallah Avrupa Ligine katılma şansını da elde edeceğiz. Kayserispor yöneticilerini, sporcularını ve teknik heyetini kutluyorum. Okullarımızda sporu daha da yaygınlaştırmak, yarının sporcularını yetiştirmek anlamında bu protokolü imzalıyoruz. Zaten bu söylenenlerin hepsi şu an yapılmakta ama biz bu protokolle resmiyete katmış olacağız. Bundan sonra öğrencilerin yeteneklerinin keşfedilmesi anlamında arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapacaklar. Çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, yaptığı konuşmada, Kayserispor’un bu yıl hedeflediği yerler için amansız bir mücadele verdiğini ifade ederek, “Kulübümüzün ilk hedefi önümüzdeki sezon süper ligde vize almak. Bunu ilk yarı itibariyle tamamlamış olduk. İkinci hedefimiz ise, Kayseri’nin, Kayseri ismi ile Avrupa açılabilecek olan Kayserispor’u Avrupa arenasında izlettirmek.” dedi.

 

Kayserispor’un tüm katmanlarının birleştiği ve ortak hedefe kitlendiği bir müessese olduğunu ifade eden Başkan  Erol Bedir, İl Milli Eğitimi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve diğer STK’lar ile bütünleşip bu güzel müesseseyi güzel yerlere getirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

 

Tören, yapılan protokole imzaların atılması ile son buldu. 

 

05-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.