KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Milletvekili Sayın Murat Cahid Cıngı ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse, Kayseri'de Mayıs Ayında Düzenlenecek Mesleki Eğitim Çalıştayı Kapsamında Meslek Lisesi Müdürleri iİe Bir Araya Geldi.

Kayseri Milletvekili Sayın Murat Cahid Cıngı ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse, Kayseri'de Mayıs Ayında Düzenlenecek Mesleki Eğitim Çalıştayı Kapsamında Meslek Lisesi Müdürleri iİe Bir Araya Geldi.

Kayseri Milletvekili Sayın Murat Cahid Cıngı ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse Kayseri'de mayıs ayında düzenlenecek Mesleki Eğitim Çalıştayı kapsamında meslek lisesi müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Milletvekili Murat Cahid Cıngı, "İktisadi gelişiminin hızlanması ile ekonomiye değer katan ehil iş gücü ihtiyacının artmasına değinerek, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve meslek liseleri okul müdürlerimizin katılımıyla bir çalışma başlatıldığını belirtti. Mümkün olduğunca bütün meslek liselerimizin eğitim süreçleri ve laboratuvar imkanlarının analiz edilirek çözüm üretilmesi açıdan bir araya gelinmesinin önemini vurguladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse ise, "Önceliğimiz öğrencilerimizi ilgi ve istidatlarına göre hayata hazırlayabilmektir. Ülkenin ve bireyin istihdam açısından beklentilerini uyum­lu hale getiren "mesleki eğitim" öğrencilerimiz için eşsiz bir fırsattır. Bu minvalde mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, tavır ve meslek ahlakını kazandırabilmek için ilimizdeki potansiyeli doğru ve etkili kullanılması son derece stratejiktir. Mesleki eğitimdeki sorunların isabetli analizlerle çözülmesi ve mesleki eğitimle alakalı farkındalık oluşturulması da aynı şekilde önemli hedeflerimiz arasındadır.

Kayseri Milletvekili Sayın Cıngı: Mesleki eğitimin ve endüstriye insan yetiştirmek için yapılması gereken çalışmaların neler olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bununla alakalı yine Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde çok iyi projeler ortaya koyuyoruz. Önümüzdeki dönemde mesleki eğitimle alakalı bunun yaygınlaştırılması, özendirilmesi noktasında akademik kariyerin ve sektör bağlarının daha rahat kurulabilmesi için bir çalıştay yapılması manasında dergilerle, tanıtım materyalleriyle komplike olarak 360 derecelik bir pr faaliyeti yapıp hem ortaokulda okuyan öğrencilerimizin bir zanaat sahibi olmaya yönlendirilmesi hem de okulu bitiren öğrencilerimizin ilgili sektörler tarafından tercih edilebilmesini mümkün kılacak çareler üretme gayret gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Mayıs ayında bir çalıştay düzenleyeceklerini ifade eden Cıngı, "Mayıs ayı içerisinde planladığımız bir Kayseri Mesleki Eğitim Çalıştayı olacak. Bu çalıştaya bu işin uzmanı insanlar davet edileceği gibi şehir dışından, ülke dışından, bakanlığımızdan, şehir dışındaki liselerimizin ve eğitim kadromuzun temsilcilerinden de katılımlar olacak. Şehrimizdeki ihtiyaçlarla bu ihtiyaçların nasıl karşılanacağına dair bir rapor alıp, ona göre önümüzdeki dönemde mesleki eğitimle istihdam politikamızı belirlemek ve sektörlerle, odalarımıza katkı sağlamak amacındayız" dedi.

 

09-02-202409-02-202409-02-202409-02-202409-02-202409-02-202409-02-202409-02-202409-02-2024

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.