KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Dağıtım Töreni

Karne Dağıtım Töreni

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle İlimizde 283 bin 135 öğrenci karne aldı. Talas İlçesi TOKİ Şehit Levent Çetinkaya İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlenirken, programa Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Talas İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Aydoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve veliler katıldı. 

 

Vali Vekili Mehmet Emin Avcı’ya okula gelişinde çiçek takdim edildi. Etkinlikte protokol anasınıfı, birinci sınıf ve dördüncü sınıf öğrencilerine karnelerini dağıttı. Karne dağıtım töreninde konuşan Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, "2014-2015 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik. Bugün çocuklarımızın başarılarını görmek üzere karnelerini dağıttık. Sizlerin de bildiği üzere çok güzel bir sezon geçirdik. Eğitim ve öğretim yılımız başarılı bir şekilde tamamlandı. Bütün okullarımızda bir önceki yıla göre çok daha iyi işler yapıldı. Bu demek değildir ki bütün işlerimizde ‘süper’ olduk ama şu önümüzdeki yaz döneminde daha iyi işler yapmak için düşünme zamanıdır" şeklinde konuştu.

 

Vali Vekili Mehmet Emin Avcı ayrıca, karnesinde kırık olan öğrencilerin ailelerine de çocuklarına kızmamaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, "2014-2015 eğitim-öğretim yılı bugün karnelerin dağıtılması ile sona erecek. İlimizde eğitim gören yaklaşık 283 bin 135 evladımız bu yıl ki eğitim öğretim faaliyetlerinin sonuna gelmiş bulunacaklardır. Her öğretmenimizi ve öğrencimizi gayretlerinden dolayı tebrik ederim. Değerli öğretmen arkadaşlarımla bir arada ve beraberce çalışmaktan keyif ve mutluluk duymaktayım. Okul ziyaretlerimizde sizlerle tanışmak ve kaynaşmak, sizlerin dertleri ile hal olmak bizler için birer onurdur. 16 bin 862 öğretmen arkadaşımız ve 963 okulda bu seneyi başarı ile tamamladık. Sizler olmasaydınız yürüttüğümüz 25 projeyi hayata geçiremezdik. Bugün bu çalışmalarda sonuçların alındığını görmek bizlere mutluluk vermektedir" şeklinde konuştu.

 

Öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Hayatın akışı içerisinde acısı ve tatlısı ile ilerliyorsunuz. Aileniz ve öğretmenlerinizin sizlere verdiği destek ile başarılı olacağınızdan eminiz. Hiç şüphesiz bu karneler sizlerin hangi alanlarda dikkatli olmanız gerektiğini gösteren bir belgedir. Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr fayda vermeyecektir. Her birinizin hayalindeki hedeflere ulaşmanızı istiyoruz. Bu nedenle eğitim ve öğretim hayatınız boyunca sabredecek ve azimli davranacaksınız” ifadelerini kullandı.

 

Tören, anasınıfı öğrencilerle hatıra resmi çekimi ile sona erdi.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.