KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KAN-KA-M (KAN KARDEŞLİĞİ MERKEZİ)" projesi iş birliği protokolü imzalandı.Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kayseri İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İç Anadolu Bölge Kan Merkezi ve Erciyes Üniversitesi Kanka Çocuk Hematoloji Onkoloji ve Kök Hücre Nakli Hastanesi arasında Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek olan "KAN-KA-M (KAN KARDEŞLİĞİ MERKEZİ)" projesi iş birliği protokolü imzalandı.

 

Projenin amacı; toplum tarafından yanlış bilinen (Kanın satılması- Kök hücre bağışının zorluğu vb) bilgilerin düzeltilmesi ve doğru bilgiyi okulları merkeze alarak aktarmak, halkı bilinçlendirmek ve okullarda güvenli Kan ve Kök Hücre Bağışı kampanyaları düzenlemek ve böylece; 

?  Geleceğin Kan Bağışçılarını Kazanmak 

? Yaşama Umudu olmayan hastalara Kök Hücre Bağışçısı bularak %70'e varan yaşama ihtimallerini artırmak 

?  Toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu geliştirmek ve gençlere aktarmak 

? Özverili, bilinçli, duyarlı ve yardımsever bireyler yetiştirerek Milli Eğitimin kapsamında yer alan değerler eğitimine katkıda bulunmak 

? Network ağı oluşturarak anlık kan ihtiyaçlarını (Granülosit-Trombosit) karşılamaktır.  

 

Protokol İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Teltik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ali İhsan Kabakcı, Erciyes Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Sayın Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, KANKA Derneği Başkanı Sayın Prof. Dr. Musa Karakükçü ve Kızılay İç Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Adem Tatar tarafından imzalandı.

23-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-2022

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.