KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMUOYU DUYURUSU

KAMUOYU DUYURUSU

Kamuoyuna Duyuru

 

İlimiz Talas ilçesi Mevlana mahallesindeki Durak Hava Demir İlkokulu/Ortaokulunun Ortaokul kısmının Sahra Galip Özsan Ortaokuluna taşınması ile ilgili sosyal medya ve basında çıkan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Durak Hava Demir İlkokulu/Ortaokulunun 1. sınıf mevcutlarının şube ortalamasının 60-62 öğrenci olması ve kayıt bölgesinde bulunan toplam 300 öğrencinin kayıt için geleceği öngörüldüğünde okulumuz. İlkokul 1. sınıflar için en az 8 şube açılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak okulumuzda sadece 5 şube açabilecek kapasite mevcuttur.

 

Durak Hava Demir Ortaokulunun kuş uçuşu 558 metre yakınında bulunan Sahra Galip Özsan Ortaokuluna taşınarak şube ortalamasının 60-62 den 36 ya indirilmesi hedeflenmektedir. Okulun eğitim bölgesinde bulunan okul arsalarına 32 derslikli yeni okul binası yapımı ise yatırım programına alınmış olup çalışmalar devam etmektedir.

 

Açıklaması yapılan mücbir sebeplerden dolayı Durak Hava Demir Ortaokulumuzun hemen yakınında bulunan Sahra Galip Özsan Ortaokulu binasına öğretmen, öğrenci ve idarecileri ile birlikte taşınması neticesinde sınıf mevcutlarının 60-62 den 36'ya inmesi ile eğitim öğretim daha sağlıklı bir ortamda sağlanmış olacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.