KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan Duman İlimizde İncelemelerde Bulundu

İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan Duman İlimizde İncelemelerde Bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan Duman ilimizde yapılmakta ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi almak üzere ilimizi ziyaret etti.

 

İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan Duman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı tarafından karşılandı. Müdürümüz Osman Elmalı ile Daire Başkanı Sayın Özcan Duman’ın  baş başa görüşmesinin ardından, Kocasinan, Melikgazi, Talas ,Yahyalı, Develi ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri ve YİKOP Koordinasyon Müdürü Ömer Taş’ın katıldığı toplantıya geçildi. 

 

İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan Duman, “Okul öncesi ve ilköğretimde %100, orta-genel ve mesleki eğitimde %90 okullaşma, tüm eğitim öğretim tesislerinde tekli öğretim ve derslik başına 24 öğrenci ve tüm eğitim öğretim tesislerinin modernizasyonunun yapılması hedeflemekteyiz. Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda 2019 yılında tekli eğitime geçilecek olması hasebiyle yapılan çalışmaları, sahada yapanlarla birlikte olmak istedik.” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Toplantının devamında Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, İlimizde yapımı devam eden ve yapımı planlanan yatırımlar hakkında sunum yaptı.

 

Hayırsever desteğinin Türkiye’ye örnek olduğunun belirten Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, “Sayın Daire Başkanımızı ilimizde ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. İlimize yatırımlar konusunda Sayın Daire Başkanımın desteklerini gördük. Burada bizlerle olması bunun göstergesidir.” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı sunumun devamında “İlimizde arsa problemi var. Sayın Başbakanımız 2019 yılında tekli eğitime geçme talimatı üzerine, İlimizde çalışmalara başladık. İlimizde anaokulu konusunda her hangi bir sıkıntımız yok. Mevcut derslik sayısımız 2152, 2017 yılında bitirilmesi düşünülen derslik sayısı 256, 2018 yılında bitirilmesi  planlanan derslik sayısı 112, ihtiyaç duyulan derslik sayısı ise 1036 olup okul ihtiyacı da 34 dür.

 

İlimizde, hızlı bir nüfus artışı gözlenmekte, Kayseri olarak çok göç almaktayız. Özellikle Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde derslik ihtiyacımız var. Bu konuda belediye başkanlarımızla yaptığımız görüşmelerde hep desteklerini görmekteyiz. İnşallah Başta Bakanlığımızın, Sayın Valimiz Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediyi Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar’ın destekleriyle ve ayrıca hayırseverlerimizin katkılarıyla İlimiz, 2019 yılında tekli eğitime geçecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan Duman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ile birlikte Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik ve Talas Belediye Başkanı Sayın Mustafa Palancı’yı makamlarında ziyaret ederek yeni okul arsaları ve okul yapımları konusunda görüş alışverişinde bulundular. İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan Duman görüşmelerin sonunda ilimizden ayrıldı.

 

24-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.