KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Kültür ve Sanat Gecesi Etkinliği Yapıldı

İmam Hatip Okulları Kültür ve Sanat Gecesi Etkinliği Yapıldı
İmam Hatip Okulları Kültür ve Sanat Gecesi Etkinliği Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve TÜGVA iş birliği ile imam hatip okulları kültür ve sanat gecesi etkinliğinin bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Asım’ın Nesli Buluşuyor’ konulu etkinlikte bir araya gelindi.

Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonun da düzenlenen etkinliğe Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak dua edildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TÜGVA İl Temsilcisi Ahmet Hidayet Kiraz, medeniyetin hiçbir zaman kaybolmadığı gibi bugün yeniden diriliş dönemini yaşadığını belirtti. Kiraz: “Kadim medeniyetimizin yeniden inşası için Türkiye Gençlik Vakfı, Dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla yola çıkmıştır” dedi.

Düzenlenen etkinliğe katılan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, gençliğin yetişeceği önemli yerlerden birinin imam hatipler olduğunu dile getirerek, imam hatiplerin müspet ilmin ve hakikatin tecelli ettiği eğitim yuvaları olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim müdürümüz Osman Elmalı, “İmam hatipliler olarak topluma girdiğinizde topum sizlerden enerji almalıdır. Öyle ümit var, öyle canlı olmalısınız ki girdiğiniz yere hareket katmalısınız. Dindar bir insan, toplumun içine girdiği zaman orayı canlandırır, oraya huzur verir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, 2002-2003 eğitim öğretim yıllarında Kayseri’de ki imam hatip okul sayısı ortaokul ve lise itibariyle 14 iken bugün itibariyle okul sayısısın 117’ye çıktığını vurguladı. Elmalı, “İmam hatipler günümüzde sadece akademik başarıyla değil, sosyal, kültürel, bilimsel, sanatsal ve sportif alanlarda da öncü olmaya başlamıştır. İlimizde bilimsel anlamda TÜBİTAK- 4006 proje başvurularında, projesi kabul edilen 256 okuldan 53 tanesinin imam-hatip okulları olması bizleri heyecanlandırmıştır. Çağın gerektirdiği ihtiyaçları karşılayacak nitelikte, İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje okulları, hafızlık proje ortaokulları, yabanı dil ağırlıklı İmam Hatip Proje okullarımızı Kayserimize kazandırdık. Bütün bu çalışmalar neticesinde ilimizde imam hatip okullarında; çocukların milli ve manevi değerlerle yetişmesini isteyen velilerimizin sayısındaki artış bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Etkinlikte Selim Cerrah ‘İmam Hatip Nesli’ adlı konferans verirken, Şehit Halis Demir AİHL öğrencilerinin Türkmen ve Kafkas Oyunları Performansları ve Resul Aydemir’in ilahi rap söylemesi ile sona erdi.

 

09-05-201809-05-201809-05-201809-05-201809-05-201809-05-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.