KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Bilim, Kültür ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ´Kayseri İmam Hatip Okulları Bilim, Kültür ve Kariyer Günleri´  etkinliği düzenlendi.
İmam Hatip Okulları Bilim, Kültür ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ´Kayseri İmam Hatip Okulları Bilim, Kültür ve Kariyer Günleri´  etkinliği düzenlendi.

Mimarsinan Parkı´nda düzenlenen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı, Mehmet Ulusoy, Bahameddin Karaköse, Yusuf Dündar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı İlyas Yıldırım, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Kayseri İmam Hatip Mezunları Dernek Başkanı Ali Şahan, TÜGVA Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Hidayet Kiraz, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Etkinliğe sponsor olan TÜGVA Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Hidayet Kiraz, "1912 yılında Medresetü´l-Vaizin adı ile açılan okulların adı, 1930 yılında kapatıldığında imam hatip mektebidir. 1949 yılında halkın oylarını alabilmek için Halk Partisi tarafından istemeyerek, okul kaygısı için tekrar açılan ve ilk açıldığı sene tüm Türkiye’de 50 kişi mezun veren imam hatip kursları 2 sene sonra rahmetli Menderes tarafından imam hatip okullarına dönüştürülmüştür. 1997 senesine kadar bin 102 okulda 500 binden fazla öğrenci sayısına ulaşan imam hatip okulları, bu tarihte yaşanan 28 Şubat darbesi sonrasında dünyaya hâkim güç odakları tarafından 10 bin öğrencinin altına kadar geriletilmiştir" ifadelerini kullandı.
 
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Tatlı da, imam hatip okullarının faaliyetlerinin arttığını kaydetti. Tatlı, "İmam hatiplilerin önü 28 Şubat ile birlikte kesilmişti. Yaklaşık 15 yıl inkıtaya uğradı ve arkasından hızlı bir faaliyete geçildi. Kayseri’de de bu sene biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sivil toplumla beraber İmam Hatip Yılı ilan ettik. 16 olan lise sayımızı 36’ya, hiç ortaokul yokken de bugün 54 imam hatip ortaokulumuz var. Hedefimiz yürüme mesafesinde bütün mahallelerde imam hatip ortaokulu açmaktır. Bu çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yıl içerisinde birçok etkinlikler yaptık. Bu etkinliğin yapılmasında bizleri desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar’a ve TÜVGA yetkilerine teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler yapıldı. Ayrıca İmam Hatip Okulları düzenlenen kısa filim ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Protokol tarafından stantların açılmasının ardından,  stantları gezilmesi ile sona erdi.

 

İmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendiİmam Hatip Okulları Bilim, Kültür Ve Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendi

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.