KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Yapılacak 6. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlimizde Yapılacak 6. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

21-22-23 Mayıs’ta İlimizde yapılacak 6. Uluslararası Arapça bilgi ve etkinlik yarışmaları bilgilendirme toplantısı Kocasinan Belediyesi Meclis salonunda yapıldı.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı, Ekrem Kayaaslan, KİMDER Başkanı Ali Şahan, Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, ilimizde görev yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri ve İmam Hatip Orta Okulu Müdürleri katıldı.

 

Toplantıda açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu “Hepimizin gönül verdiğimiz yüce dinimizin öğretilmesinde ve yeni Türkiye’nin şekillenmesinde İmam Hatip Okullarının rolü büyükdür. İmam Hatip Okullarının hizmet manasında sorumlulukları çok büyük, onun için bu okullarımızı cazip hale getirmek zorundayız. Kayseri olarak bu büyük organizasyonun en iyi şekilde yapılması noktasında elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz ” dedi.

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ KOCASİNAN HALK EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, günün ikinci ziyaretini Kocasinan Halk Eğitim Merkezine yaparak açılan kursları ve burada eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Kayaaslan, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Akyol, Kocasinan İlçe Şube Müdürü Fatih Yıldırım katıldı.

 

Evlilik kursuna katılan otuz kursiyerlerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu “Günümüzde aile içi şiddetin artığı bu dönemde böyle bir kursun açılması çok önemli. Evlilik bir nefes gibi kısa soluklu değil, uzun soluklu bir süreç. Evlilik müessisinde karşılıklı saygı ve sevgi önemli, ahlaki kuralların işlediği hiçbir evlilik kolay kolay yıkılmaz.” dedi.

 

Halk Eğitim Merkezinde ayakkabı yapım atölyesini ve yapılan ayakkabıları inceleyen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu burada çalışan, down sendromlu Ahmet’le sohbeti renkli dakikaların yaşanmasına vesile oldu. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Halk Eğitim Merkezinde okuma–yazma kurslarında ve ilimizde yaşayan yabancılara verilen kursiyerleri de ziyaret etti.

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKTARI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

 

Kocasinan Belediye Başkanlığına yeni seçilen Ahmet Çolakbayraktarı makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıoğlu, hayırlı olsun dileklerini ileterek başarılar diledi. 

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.