KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Bahameddin Karaköse, KOCAFEST Teknoloji Festivali Ödül Töreninde Öğrenci ve Öğretmenlerimizle Buluştu

İl Müdürümüz Bahameddin Karaköse, KOCAFEST Teknoloji Festivali Ödül Töreninde Öğrenci ve Öğretmenlerimizle Buluştu

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı'nda düzenlenen KOCAFEST'in ödül töreni programına Milletvekilleri Dr. Murat Cahid Cıngı, Bayar Özsoy ve Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Çiçek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, sivil toplum kuruluşları, il müdürleri, oda başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenci ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

 

KOCAFEST'e katılan 235 takımın 12 farklı kategoride yarışan yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. KOCAFEST'e katılan takımlar; Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, Tasarla- Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Çözen (Temel Seviye), Labirent Çözen (İleri Seviye, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Hackhaton, LEGO, Mini Sumo, İHA (Ortaokul ve Lise) olmak üzere toplam 12 kategoride yarıştı.

 

Kocasinan Teknoloji Festivali (KOCAFEST) çerçevesinde 235 takım olarak 12 kategoride yarışıp dereceye giren okulların listesi ise şu şekilde:

 

Çizgi İzleyen (Temel Seviye) Kategorisinde; Birinci Gaziosmanpaşa Ortaokulu, ikinci Cihangir Ortaokulu, üçüncü ise Osman Düşüngel Ortaokulu oldu.

 

Lego Ortaokul Kategorisinde; Birinci Sabahat Hıfzı Gözübüyük İHO, ikinci Kocasinan DENEYAP Atölyeleri, üçüncü ise FENTEK Koleji Ortaokulu oldu.

 

Sumo Ortaokul Kategorisinde; Birinci Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Ortaokulu, ikinci Gaziosmanpaşa Ortaokulu, üçüncü ise Refika Küçükçalık Ortaokulu oldu.

 

Çizgi İzleyen (Hızlı) Kategorisinde; Birinci Sümer Fen Lisesi, ikinci yine Sümer Fen Lisesi, üçüncü ise Cihangir Lisesi oldu.

 

Yumurta Toplama (Caretta) Kategorisinde; Birinci Kocasinan DENEYAP Atölyelesi, ikinci Sümer Fen Lisesi, üçüncü ise Kocasinan Mustafa Kemal Atatürk MKAL oldu.

 

Labirent Çözen (Temel -İleri Seviye) Kategorisinde; Birinci Atatürk MTAL, ikinci Fevziçakmak Lisesi, üçüncü ise Kocasinan Ahmet Erdem MTAL oldu.

 

Tozkoparan (Temel Seviye) Kategorisinde; Birinci Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Ortaokulu, İkinci Şehit Mehmet Erdoğan Ortaokulu, üçüncü ise Cihangir Ortaokulu oldu.

 

Tasarla Çalıştır Kategorisinde; Birinci Fevziçakmak Anadolu Lisesi, ikinci Arif Molu MTAL, üçüncü ise Sümer Fen Lisesi oldu.

 

Labirent Çözen (Temel -İleri Seviye) Kategorisinde; Birinci Gaziosmanpaşa Ortaokulu, ikinci Gaziosmanpaşa Ortaokulu, üçüncü ise Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Ortaokulu oldu.

 

Çizgi İzleyen (İleri) Kategorisinde; Birinci Sümer Fen Lisesi, ikinci yine Sümer Fen Lisesi, üçüncü ise Cihangir Lisesi oldu.

 

Hackathon Kategorisinde; Birinci Kocasinan Ahmet Erdem MTAL, ikinci Kocasinan DENEYAP Atölyeleri, üçüncü ise Sümer Fen Lisesi oldu.

 

Mini İHA Kategorisinde; Birinci Kocasinan Ahmet Erdem MTAL, ikinci Tacettin Veli Kız AİHL, üçüncü ise Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi oldu.

 

 

25-05-202425-05-202425-05-202425-05-202425-05-202425-05-2024

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.