KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Elmalı’nın 12 Mart 2017 Pazar Günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı İle İlgili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Elmalı’nın 12 Mart 2017 Pazar Günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı İle İlgili Mesajı

12 Mart 2017 Pazar günü üniversiteye girişte birinci aşama olan yükseköğretime geçiş sınavına ilimiz genelinde 17.516 öğrencimiz katılacaktır.

 

Sevgili öğrenciler, hayatımızın her alanında bulunan sınavlar birer basamaktır. Pazar günü yapılacak olan yükseköğretime geçiş sınavı da bu basamaklardan biridir.

 

Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir.

 

Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz.

 

Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sınavlar sizlerin azim ve kararlılığınızla aşılacaktır. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz. 

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrenciler ve onların değerli aileleri, çocuklarımızın büyük bir azim ve kararlılıkla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inancımız tamdır. Öğrencilerimizin özverili çalışmaları sonunda geleceğini şekillendirmek için üniversiteyi kazanmaları ve eğitim hayatlarına mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmelerini diliyorum. Yapılacak olan sınavda tüm yavrularımıza sevgilerimi sunuyor, başarılar diliyorum.

 

 

                                                                                          

Osman ELMALI

İl Milli Eğitim Müdür V.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.